Serencam dakika haberi: TBMM Başkanı Şentop gidiş geliş kazası geçiren Binali Sebep ile Kaplayan Ayrım’ı konuşma etti

TBMM Başkanı Şentop trafik kazası geçiren Binali Sebep ile Kaplayan Ayrım’ı görüşme etti

Şentop hastanedeki maden faciasında yaralanan işçilerle ailesini da konuşma etti

İSTANBUL – Türkiye Balaban Kavim Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Azerbaycan’bile trafik kazası geçirdikten sonra Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine getirilen DOĞRU Öğür Umumi Komutan Vekili Binali Yıldırım ve SELIM Öğür İstanbul Mebus Şamil Ayrım ile Bartın’bile maden faciasında yaralanan işçiler ile ailesini hastanede ülfet etti.

Türkiye Iri Kavim Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Azerbaycan’bile gidiş geliş kazası geçirdikten sonraları Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine getirilen DOĞRU Parti Umumi Başbuğ Vekili Binali Sebep ve DOĞRU Tümen İstanbul Saylav Kaplayan Ayrım’ı musahabe etti. Başbuğ Şentop peşi sıra hastanede kâin Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesi’ne ilgilendiren beyaz zehir ocağındaki patlamadan yaralı kurtulan işçilerle yakınlarını üstelik mülakat etti. Başkan Şentop, şifahane yetkililerinden yaralıların durumuna ilgili vukuf aldı.

TBMM Başkanı Şentop, görüşme sonrasında yaptığı açıklamasında, “Önceki Meclis Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Binali Sebep ile İstanbul Milletvekilimiz Sayın Şamil Ayrım’ı ve koruma arkadaşımız Oğuzhan Bey’i görüşme ettik. Elan ilk da kazanın gerçekleştiği andan itibaren ego başta Bakü Büyükelçimiz kalkmak için arkadaşlarımızdan vukuf almıştım. 2 gündür de Tekirdağ’birlikte programlarımız vardı. Dönüşte bizzat kendim de kaldırmak istedim. Başhekimimiz Nurettin Hocamızdan dahi hikmet aldık. Benim gördüğüm tabela başlangıca göre çokça daha gani aynı noktada. İyileşme yönünde çabucak ilerliyor. Esbak olsun dileklerimi kendilerine ilettim. Cenabıhak iflah versin. Ayrıca burada Amasra’de maden faciasında yaralanan vatandaşlarımızın yakınlarıyla de görüştüm. Yaralılardan ayrımsız tanesini dahi görüşme ettim. Bunlarla ilişkin aldığımız bilgiler ongun yönde, müspet, müjdeli gelişmeler var. Cenabıhak çabuk zamanda onlara birlikte felah versin diye niteleyerek yakarış ediyoruz. Müstelzim temas molekül burada. Dünyadaki yeryüzü encam imkanlar neyse onların aynısı burada kendilerine uygulanıyor” şeklinde konuştu.

Share: