Serencam an vukuf! İSTANBUL -Taraftarlar ortada yaşanan kavgaya ilişik 4 can yakalandı

İstanbul’bile, Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Ayak Topu Kulübü arasında oynanan maç sonrasında taraftarlar beyninde sâdır olaylara ait 4 kişi gözaltına makbuz.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Bölgesel Mektep Çocuğu Takım (BAL) 11’inci grup ikinci hafta müsabakasında 9 Ekim’de Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Ayak Topu Kulübü beyninde saat 16.45 sıralarında Kağıthane Yeşilce Spor Tesisi’nde oynanan futbol müsabakasında, dağılan taraftarlar beyninde çarpışma gerçekleştiği bilgisi üstüne olay adına tefehhüm etti.

Grupların dağılmasına müteveccih lazım uyarılarda bulunup, hareketli nedeniyle tahkim kuvvet çağıran ekiplerce yapılan çalışmada, iki ekip ortada yaşanan kavgaya ilişik “spor alanlarında taşkınlık yarmak” ve “amme malına zarar ödeme” suçlarından Y.B, E.Ç. ve B.T. gözaltına makbuz.

Stat girişinde kâin dönel ağız içerisinde silahla havaya dağ açan şüpheli S.A. üstelik atıl hale getirilerek, silahı ve şarjöre basılı 7 fişekle yakalandı.

Şüpheliler Y.B., E.Ç. ve B.T. hakkında “spor alanlarında taşkınlık yapmak” ve “amme malına zarar verme” suçlarından adli prosedür yapılırken, aynasız S.A. ise “Sporda Yol ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa” kapsamında spor müsabakalarından süresiz men edildi.

Şüpheli S.A, “umumi güvenliğin bile bile tehlikeye sokulması” ve “6136 sayılı kanuna muhalefet” buyurmak suçlarından adliyeye irsal edildi.

Share: