Selin yaraları sarılıyor

Nevşehir’bile geçtiğimiz aylarda yaşanan başat felaketi nedeniyle engel gören yol, içme suyu hattı, şebeke ve köprüler onarılıyor.

Acıgöl ilçesine sınırlanmış Tepeköy’dahi selden engel gören güreşçi köprüsü İl Özel İdaresi tarafından yenileniyor. Selden zarar gören Tepeköy’birlikte inceleme fail Nevşehir İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Kamil Arınmış yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz aylarda yaşanan yeğin felaketi dolayısıyla kötülük gören bölgelerde çalışmalarınız devam ediyor. Hele beis gören içmece suyu, sefer ve kanalizasyonların onarım çalışmalarımıza evleviyet verdik. Acıgöl bölgesine yaşanan selden hava Tepeköy’bile mevcut tıpkı güreşçi köprüsü de beis görmüştü. Bu köprüyü de tahsis etmek üzereyiz” şeklinde konuştu.

Tepeköy Muhtarı Cömert Kartalmış üstelik yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz aylarda mülk genelinde yağıştan Tepeköy olarak bizde etkilendik. Oluşan hâkim köyümüzün içerisinde birçok noktada akarsu lağım döşemi ve yollarda bozulmalara neden olmuştu. Devletimizin yanımızda olduğunu bu güdük zamanda yapılan çalışmalar bana bire bir sefer gördük” dedi. – NEVŞEHİR

Share: