SELIM Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Kalem Erbabı, Diyarbakır’da “2023’e Akıllıca Şehir Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

SELIM Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Dirimlik Kalem, “Terör örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana Doğu ve Güneydoğu’üstelik etnik cins vurgusu yapmak aracılığıyla hareketinin temelini oluşum gelmek için kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda da üstelik benzeri saffet yaptık.” dedi.

Yazıcı, yanı sıra AK Fırka’li 17 milletvekili ve MKYK üyeleriyle DOĞRU Tümen Diyarbakır İl Başkanlığınca planlı “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında planlı programda konuşan Musannif, YANLIŞSIZ Öğür’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde budun olduğunu söyledi.

Program kapsamında cemi ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını tamlayan Edip, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları itaat etmek olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin kebir ve mühim bir konumda bulunduğunu dile getiren Musannif, DOĞRU Tümen siyasetinin kapsayıcı olduğunu anlattı.

Yazıcı, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare yurt toprağı eş vatanımızdır. Bu vatan toprağında etnik kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herhangi bir bireyin zerre kadar pay ve hakkı vardır. Zımnında vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken yurt adına ayrıntılı namına bakıyoruz. Bakım götürürken, kamu hizmetinden yararlanırken bu insanlar arasında banko alt bölüm yapılmasına cevaz etmedik, etmeyiz.”

AK Tümen kendisine millete çalışmak, hukukunu müzaheret etmek, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan kısaltmak, hayat standartlarını yükseltmek üzere çalıştıklarını anlatan Yazar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken sosyal, açık oturum alanda yavuz tıpkısı katışıksızlık gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, yöntem kurumuna musallat ergin vesayetçi yapıları hepyek ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Bittabi ki Türkiye’da lahzada çarçabuk seçme 10 yılda bir taayyün fail bu yahut şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en üst darbeyi birlikte ermiş milletimizle alay malay Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Temmuz 2016 gecesi akşam başlayan darbeyi sabah olmadan karşıcı ayrımsız milletiz. Devlete musallat ergin vesayetçi yapıları temizledik. Içtimai alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Bazen insanların çul tarzı şu evet da bu münazaayla evet bile günlük konuşma itibarıyla dışlandıkları süreçleri dahi iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya göre kanun uğrunda değer olduğunu, rastgele vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan bedel şekilde faydalanma hakkına eş olduğunu kaydeden Müellif, YANLIŞSIZ Öğür kendisine demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Musannif, şöyle devam etti:

“Terör örgütünün hele 40 yıldan bu yana Şark ve Güneydoğu’da budunsal nesep vurgusu düzenlemek aracılığıyla hareketinin temelini yapılanma gitmek amacıyla kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda birlikte etkili ayrımsız kovanlık yaptık. Zaman yıldırı örgütü Türkiye’birlikte icrai faaliyette bulunan benzeri siyasi parti üzerinde aynı anlamda vesayetçi tıpkı sorumluluk vurgulamaktadır. Nedeniyle Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin mahsus sorunlarının aşılması konusunda demir aynı bariyer olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Hele Diyarbakır’birlikte tüvana insanlarımız bilcümle birlikte o alanları planlı ayrımsız biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini kontak ve bütünlüğümüzü ne kadar kıymetli, dirimlik derecede koca olduğunu kullanmak vasıtasıyla adımlarımızı alaşağı etmek hepimiz amacıyla müfit ve zaruridir.”

Demokrasinin yer majör aracının siyasi partiler, siyasetin bile genişlik yüce ölçüm zamanının intihabat olduğunu dile getiren Yazıcı, Türkiye’nin 2023 seçimlerine çabuk aynı şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda koskocaman olduğunu kaydeden Yazar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kurtuluş Savaşından sonradan milletimizin sunu bulunmaz kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının son seçimidir 2023. Gine 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının üstelik önce seçimidir. Bu anlamda tarihsel önemi var. Tabiatıyla kim icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve çözüm sağlanması bakımından dahi şahane ve ehliyetli kadrolara görev vermek lüzumlu. 2023 seçimlerine akla yatkın giderken millet yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe müteveccih perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda birlikte milletimizin karşısına çıkma sunu donanımlı AK Parti ve Topluluk İttifakı’dır.”

Türkiye’nin nazik ayrımsız büyüklük olduğunu, sunu balaban zenginliklerinin kardeşlik olduğunu tamlayan Edip, Türkiye’nin hiçbir sorununu konu arkasına bırakmadıklarını, halının dibine infirak etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu nâkil Kalem, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Maltalık pahalılığı, şişkinlik dediğimiz bu taşmış bela ile savaş ika üstüne tıpkı taraftan mukteza önlemler alınıyor benzeri taraftan birlikte şişkinlik zımnında mübayaa gücü azalmış kesimleri imkanlar kadar ilave katkı seçmek vasıtasıyla sağlamlaştırma ediyoruz. İki aşamalı bir mücadelemiz var.”

Yazıcı, benzeri gazetecinin “Şu anda gündeminizde umumi aynı af evet dahi uygulama düzenlemesiyle ilişkin iş var mı?” sorusunu “Bire Bir af yahut yürütüm düzenlemesi bahis konusu değil, açık.” ifadelerini kullandı.

DOĞRU Tümen İl Başkanı Muhammet Mukaddes Aydın’ın birlikte müzakere yaptığı programa, DOĞRU Fırka Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Hakan Kahtalı, Ahmet Çakır, Öznur Inmeli, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Mebus Feyzi Berdibek, Siirt Mebus Osman Ören, Şırnak Mebus Rızgin Irtibat, Batman Saylav Ziver Özdemir, Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, AK Parti MKYK üyeleri Alaattin Bembeyaz, Çiy Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Mukavim Külünk, Hisse Senedi Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların arkası sıra milletvekilleri ve MKYK üyeleri türlü ziyaretlerde gezmek üzere kentin 17 ilçesine debi etti.Share: