SELIM Parti’li Sıra: “Karabük Çipo Çelik Fabrikaları sınai atılımlara öncülük etmiştir”

YANLIŞSIZ Parti Karabük Mebus Niyazi Gündüz, Karabük Demir Çelik Fabrikalarının Türkiye’de endüstriyel atılımlara önderlik ettiğini söyledi.

Zaman, Türkiye Geçim Fonu (TVF) ile Karabük Çıpa ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) arasındaki behre alımı anlaşmasına ilgilendiren Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

TVF’nin, KARDEMİR’in 50 milyon 294 bin 346 lira hissesini aldığını anımsatan Ruz, “Karabük Çipo Polat Fabrikaları ülkemizdeki sınai atılımlara önderlik etmiştir. Türk sanayisisin öncüsü ve okulu olmuştur. Karabük özellikle polat tevessül etmek üzere mobilya, orman ürünleri ruh ve hareketlilik ürünleri sektörlerinde büyüklük ekonomisine tehlikeli yardım sağlamaktadır. Site ihracatının yüzdelik 85’ini polat sektörü oluşturuyor.” diye konuştu.

KARDEMİR’in Karabük’ün bir ayraç değeri ve binlerce vatandaşa savuşturmak kapısı sağlayıcı gözde kuruluşlarından biri olduğuna dikkati calip Ruz, yıpranmamış kurulacak tevhit sanayi bölgeleriyle birlikte mutluluk ekonomisine çok daha nazik katkı sağlanacağını belirtti.

Gün, Türkiye’nin 2022 yılının önce 10 ayında dünyanın 8’inci, Avrupa’nın 1’inci polat üreticisi olduğunu, bu başarıda herhangi bir Karabüklünün şişman düzentileme ve karşı terinin bulunduğunu söyledi.

Share: