SELIM Partili Karaaslan, Samsun’da fındık üreticileriyle buluştu Açıklaması

DÜRÜST Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Samsun Saylav Çiğdem Karaaslan, fındık alım fiyatına ilişik, “Fındık üreticilerimizin, sanayicilerimizin, ihracatçılarımızın, değme birinin ayrı ayrı yüzü güldü.” dedi.

Karaaslan, Salıpazarı ilçesinde bahçesinde fındık hasadı eden üreticilerle bire bir araya geldi.

Üreticilerin sorunlarını dinleyen Karaaslan, “Son biraz yıldır Sayın Cumhurbaşkanımız, bölgemizi yakından ilgili ve daha çok beşaret kendisine vatandaşlarımızın beklediği fındık kurum fiyatını Kalaba ziyaretinde vatandaşlarımız ve kamuoyuyla paylaştı. Bizler da sahada fındık bahçesinde üreticilerimizle birlikteyiz. Burada sıradan üreticilerimizin memnuniyetini görüyoruz.” ifadesini kullandı.

Üreticilerin fiyatlardan mutlu olduğunu dile getiren Karaaslan, şöyle konuştu:

“Hem fiyatlardan memnunlar hem da alım fiyatının Sayın Cumhurbaşkanımız eliyle heybetli azıcık diliminde açıklanması gerçekten çokça çokça önemlidir. Tığ de Karadeniz Bölgesi’ni temsilen DÜRÜST Fırka milletvekilleri namına Türkiye Iri Budun Meclisinde Fındık Mücahede Grubu oluşturduk. Akıbet yıllarda bu çalışma grubu yerine tıpkısı araya geliyoruz, Tarım ve Orman Bakanımızla ayrımsız araya geliyoruz. Bu sürecin ortamında deli dolu olarak nümayiş almaya çalışıyoruz. Bundan Sonra fındık sezonu soru işaretlerinin olduğu, vatandaşlarımızın, ‘Acaba ne olacak, hangi yapılacak?’ dediği benzeri aktarılma olmaktan Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuya kararlılıkla sahip çıkmasıyla anca ayrımsız periyot kapandı. Yeni dönemde fındık üreticilerimizin, sanayicilerimizin, ihracatçılarımızın her birinin ayrı ayrı yüzü güldü.”

Karaaslan, henüz sonraları ilçede esnaf ziyaretinde bulundu.

Share: