SELIM Öğür Grup Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta güreşçi köprüsü açılışında konuştu Açıklaması

DOĞRU Tümen Kol Başkanvekili Ateş Parçası Ünal, “Tığ Anadolu’yu arkamıza alıp dünyaya düz okuyoruz. Birileri gibi dünyayı arkasına alıp Anadolu’ya saldıranlardan değiliz.” dedi.

Ünal, Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla suret Dulkadiroğlu ilçesinde inşası tamamlanan Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı’nın küşat töreninde, bahis konusu kavşağın alay verilen sürede tamamlanıp hizmete sunulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

YANLIŞSIZ Fırka iktidarları döneminde ülkenin 80 yıllık sorunlarının çözüme kavuşturulduğunu hatırlatan Ünal, hükümet adına projeleri hayata geçirirken herif odaklı cereyan ettiklerini vurguladı.

Aksi halde yapılan hizmetlerin bire bir anlamı olmadığına belen eden Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim kavgamız, cılız aynı erk kavgası değil. Biz iri tıpkısı ruhun, iri bire bir imanın, şişman aynı uygarlık iddiasının kavgasını veriyoruz. Bunun böyle bilinmesi gerekiyor. Biz Anadolu’yu arkamıza alıp dünyaya kayran okuyoruz. Birileri gibi dünyayı arkasına alıp Anadolu’ya saldıranlardan değiliz. Yekpare tersine Anadolu’yu arkasına alıp dünyaya ‘Dünya beşten büyüktür.’ diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın kere arkadaşlarıyız biz. Kahramanmaraş işte bu ruhun şehridir. Kahramanmaraş bu kavganın şehridir.”

Ünal, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın Balkan ülkelerine yaptığı ziyaretleri anımsatarak, şunları kaydetti:

“Balkanlar’da Hırvatistan, Sırbistan ve Bosna Hersek ile görüşerek orada ortaya çıkarılmak maksut çatışmayı, orada ortaya çıkarılmak istenen savaşı, Cumhurbaşkanımız barış ve selamete erdirdi. Rusya-Ukrayna konusunda Cumhurbaşkanımız gene arabulucu rolüyle orada oluşturulmak istenen çatışmanın engellenmesi ve barışın sağlanması amacıyla muktezi çalışmaları yürüttü. Gene acun tahıl krizi, besin krizi yaşayacakken Cumhurbaşkanımız aldığı inisiyatifle hububat krizini çözdü. Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksander Vucic, hangi diyor? ‘Türkiye’nin büyümesi ve Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği önemlidir.’ Yine dünyanın seçme yerinden Cumhurbaşkanımıza dönük takdirler var. Olur soruyorum bunlar neden Cumhurbaşkanımızdan rahatsızlar? Bakın bire bir şey söyleyeyim, siyasi rakip olmaları gayet alışılagelen. Siyasette rekabet vardır. Cumhurbaşkanımızın karşısında bittabi ki politik yerine bir rekabet ortaya koyacaklar. Ancak bunlarınki siyasal rakiplik değil. Dillerine bakarsanız bunlarınki maalesef düşmanlık. Muhalefette düşmanlık gayrimümkün. Muhalefette rekabet peki amma antagonizm olamaz. Bunlar maatteessüf Erdoğan ve YANLIŞSIZ Parti düşmanlığıyla artık kiminle iş birliği yapacaklarını şaşırmış durumdalar.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör de Cumhur Reisi Erdoğan’ın Türkiye’birlikte yapılamaz denilen bir nice yatırıma imza attığını, yerel yönetimler olarak Erdoğan’ın liderliğinde ve çizdiği anlayış çerçevesinde hizmete bitmeme ettiklerini söyledi.

Projenin şartnamesinde düzlük kayran tamamlanma süresinin 210 gün olduğunu, yüklenici firma ile yaptıkları görüşmeler neticesinde projeyi 90 günde kat hedefiyle yola çıktıklarını hatırlatan Güngör, “10 Haziran tarihinde temelini attığımız devir, bölgeye ayrımsız da et kafalı tadat amacıyla makine koyduk. Hamdolsun 90 günün tamamlanmasının ardından köprülü kavşağımızı trafiğe açıyoruz. 80 milyon TL’lik yatırımımız olan Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı şehrimize aldatıcı hayır olsun.” diyerek konuştu.

Ünal ve Güngör, daha sonradan erinç aracıyla bulvarın sınav sürüşünü gerçekleştirdi.

Programa, Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir, Habibe Öçal ve Mehmet Cihat Sezal, MHP Milletvekili El Aycan ile özge ilgililer katıldı.Share: