Selçuklu’da aut mahallelerin misil konforu yükseldi

Konya’nın tarz Selçuki İlçe Belediyesi asfalt sezonunda dış mahallerde sürdürdüğü icraat ile yolları çağcıl aynı görüntüye dönüştürdü.

Selçuki Belediyesi Malumat İşleri Müdürlüğüne sınırlı ekipler asfalt sezonuyla birlikte kaza merkezinin yanı sıra dış mahallelerde de çalışmalarını gösterişli bire bir gidiş ile sürdürdü. Hamam ve antipatik asfalt çalışması yapılan mahalle yolları gündeş benzeri görünüme kavuştu. 2022 yılı hizmet planlaması çerçevesinde aut mahalleler üzere belirlediği asfaltlama hedefine ulaşan Selçuki Belediyesi zaman için belirlenen hedeflerin üzerinde düzentileme gerçekleştirdi. Selçuklu Belediyesi Malumat İşleri Müdürlüğü ekipleri icraat çerçevesinde bugüne kadar Ulumuhsine- Boğaz, Küçükmuhsine- Geçit, Kızılcakuyu- Aksaray, Itimat- Ankara yolu, Yukarıpınarbaşı- Sarıcalar, Sızdırılmış- İstanbul Yolu, Bağrıkurt- İstanbul Yolu, Çalı- Sarıcalar, Yazıbelen- Ankara Yolu, Kervan- Eğribayat Mahallerini birbirine bağlayan yollarda 47 bin metre uzunlukta 81 bin 360 ton sıcak asfalt çalışması yaptı. Ekipler sezon koşulları elverdiği sürece çalışmalarına devam edecek.

“Dış mahallelerimize ulaşımı daha üstelik kolaylaştırdık”

Aut mahallelerin ulaşım kalitesi ve konforunu artırmak adına sezon süresince kocaman icraat sürdürdüklerini tamlayan Selçuklu Belediye Reisi Ahmet Pekyatırmacı, “Aut mahallelerimizde yollarımızı hem gündeş aynı görünümüne kavuşturduk hem üstelik dış mahallelerimize ulaşımı kolaylaştırmış olduk. Selçuklu ilçemizde suret mahallelerimizde olduğu kadar model dışındaki mahallelerimizde dahi yol standartlarını arttırmak için, asfalt kalitesini arttırmak amacıyla haddinden fazla yüce icraat yapıyoruz. Selçuklu’birlikte kâin bilcümle dış mahallelerimizde hem esas yoldan dış mahalle bağlantı yollarını hem üstelik aut mahallelerimizin özlük aralarındaki angajman yollarını, kez genişletme çalışmalarıyla ve isıdam asfalt çalışmalarıyla standardını yükseltiyoruz. Bu icraat mahallelerimizin kent merkezine ulaşımında çok büyük tıpkı yere sahip ve bu anlamda hemşehrilerimizin ulaşımına çokça koca benzeri katkı sağladık. İnşallah önümüzdeki sene birlikte bu çalışmaları sürdürerek farklı mahallelerimizin yollarını yenileyeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – KONYA

Share: