Selçuklu Belediyesi Ardıçlı’ya afiyet ve toplumsal kuruluş kazandırılıyor

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi eliyle Ardıçlı Mahallesine kazandırılacak olan Ardıçlı Sağlık ve Sosyal Tesisinin ihalesi tamamlanarak tesisin yapımına başlandı.

Sosyal belediyecilik faaliyetleriyle Türkiye’birlikte öncü olan Selçuki Belediyesi, ilçeye yıpranmamış sosyal hayat alanları kazandırmaya bitmeme ediyor. Geçtiğimiz aylarda protokolü imzalanan ve Ardıçlı Mahallesine kazandırılacak olan sağlık ve toplumsal tesisin ihalesi tamamlanarak yapımına başlanıldı. 975 metre rubai inşaat alanına erbap olacak Ardıçlı Afiyet ve Toplumsal Tesisi içerisinde Ev Sağlığı Merkezi, 112 Evgin Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Budun Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi saha algı. 2 katlı namına planlanan tesisin medar katında Sülale Sağlığı Merkezi, bodrum katında ise 112 Acil Afiyet Hizmetleri İstasyonu, Kavim Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi bulunacak.

“Ardıçlı Mahallemize ayar katacak benzeri kuruluş kazandıracağız”

Ardıçlı Mahallesi’ne yapılacak tesisin, bölgenin cesim bire bir eksiğini tamamlayacağını tamlayan Selçuki Belediye Reisi Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuki Belediyesi adına afiyet ve toplumsal alanında yatırımlarımızı vatandaşlarımızın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ilçemize kazandırmaya bitmeme ediyoruz. Bu çerçevede Ardıçlı Mahallemize yapılan toplumsal konutların olduğu bölgemize eskimemiş benzeri esenlik ve toplumsal organizasyon kazandırıyoruz. Bölgenin ihtiyacını karşılayabilecek şekilde hem Aile Sağlığı Merkezi hem de 112 Evgin Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve aynı zamanda Kavim Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi şeklinde birimlerin bulunduğu toplamda 975 metrekarelik inşaat alanına erbap bir binayı inşallah aceleci ayrımsız şekilde tamamlayarak hizmete sunacağız. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda kaymakamlık genelinde yaptığımız hizmetlerle birlikte inşallah bu bölgede birlikte bakir hizmetleri ortaya koymuş olacağız” dedi. – KONYA

Share: