Şehit Yaya Uzman Çavuş Uçakçı memleketi Çorum’da sonuç yolculuğuna uğurlandı

Zeytin Dalı Harekat bölgesinde teröristlerce yapılan roketatar tacizi sonucunda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyon Uzatmalı Çavuş Ramazan Uçakçı’nın cenazesi, vasiyeti konusunda memleketi Çorum’un Sungurlu ilçesinde toprağa verildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Ankara GATA’dan alınarak, askeri helikopterle Sungurlu’ya getirildi. Buradan Sungurlu Çap Hastanesi morguna kaldırılan şehidin cenazesi, evvel helallik uyarlanmak üzere Sungurluoğlu Mahallesi’ndeki evine, daha sonraları tören üzere Atatürk Meydanı’na getirildi.

Törende tekerlekli sandalye ile düzlük alan şehidin annesi Fatma Büyüm, gözyaşı döktü. Şehidin kardeşleri Öztürk ve Ayşe Uçakçı’nın bile törende ayakta durmakta bastırık çektiği görüldü.

Törende cenaze namazının kılınmasının ardından İl Müftüsü Aşure Ayı Biçer vasıtasıyla şehidin ruhu için dua edildi.

Şehit Ramazan Uçakçı’nın cenazesi, duanın ardından Sarıkaya köyü mezarlığında defnedildi. Şehidin, ailesine öldüğünde köyüne defnedilmeyi vasiyetname ettiği öğrenildi.

Törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanında Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Milli Defans Nazır Yardımcısı Muhsin Dere, YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, DÜRÜST Tümen Genel Dalan Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, DÜRÜST Fırka Çorum Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, CHP Çorum Mebus Tufan Köse, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ile askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.Share: