Seferberlik kararı sonrası Rusya’dan kaçanlar Kazakistan yolunda ayrıntılı kuyruklar oluşturdu

Rusya’bile Celal Başkanı Vladimir Putin’in geri açıkladığı bölümsel seferberlik kararı sonrasında başlayan protestolarda yüzlerce güç gözaltına alındı. İnsan hakları örgütleri, seferberlik kararına cebin geçmiş akşam düzenlenen ve binlere kişinin katıldığı gösterilerde 1300’den fazla kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Ülkenin 38 kentinde gösteriler düzenlendiği belirtildi.

GÖSTERİCİLERE 15 YILA KADAR HAPİS CEZASI

İçişleri Bakanı İrina Volk ise protestoları “gayrikanuni ve basit yetenekli gösteriler” diyerek niteledi. Moskova Başsavcılığı, gösterilere katılanların 15 yıla kadar delik cezası alabileceği uyarısında bulundu. Zalim basınına bakarak, Ukrayna savaşı sürerken 300 bin yedek askeri hareketli göreve davet çağrısı ülkeden kaçışı da hızlandırdı, İstanbul gibi kentlere bir tane alnaç bilet fiyatları müstacelen yükseliyor. Bir Nice yere biletlerin tükenmesi dahi dikkat çekti.

UÇAK SEFERLERİNİN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Bu kapsamda, Rusya’nın sunu balaban şehirleri Moskova ve St. Petersburg’tan geçkin koruyucu uçakların genişlik çokça Antalya’ya inmesi dikkatlerden kaçmadı. Güç uçak seferleri dünyaca adlı “flightradar24” uygulamasına de anbean yansıdı.

KAZAKİSTAN UĞRUNDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Öte yandan Rusya’dan kaçan binlerce kişinin Kazakistan amacinda oluşturduğu mufassal vasıta kuyruğuna ait görüntüler içtimai medyada ruzname oldu. İnternete sakıt videoda, Kazakistan’a gitmeye müteharrik yüzlerce aracın gelişmemiş beklediği anlar saha alıyor.Share: