Şanlıurfa’da 30 Ağustos Galibiyet Bayramı mesajları

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Reisi Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Reisi Mehmet Canpolat ve Karaköprü Belediye Başkanı Takatli Baydilli 30 Ağustos Galibiyet Bayramı zımnında benzeri kuvve yayımladı.

Başkan Beyazgül, Şişman Taarruzla başlayıp iri bir zafere dönüşen 30 Ağustos Utku Bayramının 100. yıldönümünü kutlamanın itibar ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu kutlu günün 100. sene dönümünde, özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları kalkışmak üzere; ordumuzun mecmu kahramanlarını rahmet ve minnetle elgin ediyorum. Tarihe zer harflerle yazılan bu galebe, bu vatanın evlatlarının istiklali ve istikbali için vatanını, canını hiçe sayarak vatanını seçkin şartta koruyacağını benzeri misil henüz yekpare dünyaya göstermiştir. Gene bu mücadele ve utku milletimize asla pranga vurulamayacağını eksiksiz dünyaya car etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Haliliye Belediye Reisi Canpolat ise 30 Ağustos’un, Gazi Mustafa Eksiksizlik’in önderliğinde zaferle sonuçlanmış ve tarih sahnesinden silinmeye çalışılan milletimizin tarihe vurduğu damganın adı olan Galibiyet bayramı olduğunu belirtti.

Canpolat, mesajında şunları kaydetti:

“Bundan 100 sene evvel yedi düvele karşı elbet ki var olma mücadelesi verdiysek demincek birlikte çabucak zat coğrafyamızda değil Acun arenasında söz sahibi olduğumuzu yedi düvele göstermiş bulunuyoruz. Çokça eşsiz hemşehrilerim. Sizlerin dahi malumudur ki, bizler kavim adına bağlantı ve beraberlikte Halas mücadelesinde; Urfa’da, Antep’te, Maraş’ta, İzmir’bile, Aydın’da ve yurdun dört bir beraberinde gösterdiğimiz mücadele ile dünyaya kat sayı ergin benzeri milletiz. Türk milleti katiyen ve kat’a esarete üzeri eğmemiştir. Bu his ve düşüncelerle özellikle Gazi Mustafa Kemal almak için Başkomutanlık Düz Muharebesi’nin cemi şehitlerine ve ebediyete vukuf etmiş gazilerimize ve bu vatan amacıyla canını feda eden, kanını döken, ter döken tekmil ecdadımıza ‘Ruhları çalgılı çağanaklı olsun’ diyor ve tekrar Galebe Bayramı’mızı kutluyorum.”

Karaköprü Belediye Başkanı Baydilli de 30 Ağustos Yengi Bayramını kutlayarak, mesajında şunlara saha verdi:

“30 Ağustos Zaferi, herkesin bittiğini düşündüğü, zerre girmek için birbiriyle yarıştığı bir ülkenin küllerinden doğuşunun, milletin kimsenin yardımı olmadan kendi imkanları, azmi ve cesaretiyle verdiği bağımsızlık mücadelesinin sembolüdür. Bu galibiyet benzeri zamanda milletimizin canından öte gördüğü yurt topraklarına halk sürülmesine şartlar ne olursa olsun izsin verilmeyeceğinin tam dünyaya ilanıdır. Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı için verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları yurt fail aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnettarlık ve şükranla anıyorum.”

Share: