Samsunspor Eyüpspor maçının peşi sıra

Eyüpspor maçının ardından her iki takımın maharet direktörü karşılaşmayı değerlendirdi.

Spor Toto 1. Tabur’in 2. haftasında Samsunspor 19 Mayıs Stadyumu’nda karşılaştığı Eyüpspor ile 1-1 berabere kaldı. Maçın arkası sıra Samsunspor Teknik Direktörü Söz Bektaş ve Eyüpspor Maharet Direktörü İbrahim Üzülmez karşılaşmayı değerlendirdi.

İbrahim Üzülmez: “Hakeza print deplasmanlarda alınan puanlar bizim için iyidir”

Deplasmanda tahakküm tıpkı maçta 1 nokta aldıklarını rapor eden Eyüpspor Maharet Direktörü İbrahim Üzülmez, “İyi ve baskı bire bir maçtı. Bu ligin ofansif anlamda becerisi faziletkâr bir takıma alın oynadık. Samsunspor büyük benzeri topluluk. Taraftarıyla bütünleşen benzeri takıma karşı savaşım ettik. Gole kadar ferah oynadık. Kornerde rakibi abes bırakınca gol yedik. 2. yarıda iki topluluk bile uğraş etmeye çalıştı. Küme detaylı benzeri maraton. Bu maratonda böyle ağırlık deplasmanlarda alınan puanlar bizim için iyidir. Saha zarfında eksikliklerimiz var. Henüz fazla ateşin ve hevesli oynamamız gerekiyor. Bu oyuncu grubuna güveniyorum. Bu mücadeleyi oyunsal anlamda geliştirerek henüz gani bire bir Eyüpspor’u ilerleyici haftalarda sahaya ulaştırmak istiyoruz” dedi.

Saraka Bektaş: “1 nokta aldığımız için üzgünüz”

Galibiyeti türe eden canip olduklarının altını çizen Samsunspor Beceri Direktörü Hezel Bektaş, “Kalbi Kırık bire bir gece. Taraftarlarımız büyük benzeri hava yuvarı oluşturdu. Onlara armağan çevirmek istiyorduk ama 1 benek aldık. Bilcümle analizlerde sıradan farkla önde bitirdiğimiz bire bir maçtı. Vakit Kaybetmeden gol eksikti. Çok biberli aynı gol yiyerek, 1-0 geriye düştük. Eyüpspor çok enerjik oyunculardan yerleşmiş bire bir mızıka. Maçı bırakmadık, golü bulduk ve sayımsız okazyon yakaladık. Biz dahi haddinden fazla nitelikli ayrımsız takımız. Böyle rakiplere alın gestalt yakaladığınızda atmak zorundasınız. Çokça yazık yapmadık. Yegâne hatamız birlikte yediğimiz golde oldu. Rakip 2 kere bizim sahamızda topla buluştu, bunun birlikte 1 tanesi gol oldu. Direncimiz iyiydi. Geçen hafta kazandık. Zaman de kazanıp, güzeşte haftaki galibiyetin önemini arttırmak istiyorduk. Kişi sahamızda 1 nokta aldığımız için üzgünüz. Seçme güzeşte maç elan ongun oluyoruz. Oyuncularımı mücadeleleri için kutlama ediyorum” diye konuştu. – SAMSUN

Share: