Samsun’da 3 kardeş, drenaj kuyusunda metan gazından zehirlenip öldü

SAMSUN’da sulama göletinin vanasını yapmak için indiği akaçlama kuyusunda metan gazından zehirlenen Enes Turan (24) ile onu çevirmek talip ağabeyleri Osman (40) ve Sadi (39) Turan yaşamını yitirdi. Gazdan etkilenen 2 itfaiye eri ise hastanede tedaviye alındı.

Olay, mazi akşam saatlerinde Vezirköprü ilçesi Adatepe Mahallesi’nde meydana geldi. Enes Turan, sulama göletinin vanasını yapmak için akaçlama kuyusuna girdi. Kuyudan çıkmayan Enes’ten karşılık alamayan ağabeyleri Osman ve Sadi Turan birlikte kuyuya indi. Ancak kardeşler dümbelek çıkmadı.

Bir süre bilahare kuyunun yanına mevrut yakınları, durumu ayırt edip itfaiye ekiplerine vukuf verdi. İhbar üzerine gelen ekipler, kuyuya indiklerinde Turan kardeşlerin cansız bedenleriyle karşılaştı. Bataklık Gazı gazından zehirlendikleri belirlenen Enes, Osman ve Sadi kardeşlerin cenazeleri, ekiplerin çalışmasıyla kuyudan çıkarıldı. Icraat sırasında itfaiye erleri Kesat Karaman ile Mustafa Ocak üstelik gazdan etkilendi. İki itfaiye aracı eri, Vezirköprü Şevket Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Olayla ait anket başlatıldı.Share: