Sakat damadının kendisini dolandırdığını öne süren kişiden suç duyurusu

Isparta’bile faizle namus borcu aldığı bozuk damadı ile borcuna eşit tutu edilen evini idare etmek üzere irtibata geçtiği şüphelilerce dolandırıldığını gelecek süren güç savcılığa yanlışlık duyurusunda bulundu.

İddiaya bakarak, Gönen ilçesinde zinde Yıldıray Dönmez, hurdacılık yaparak geçimini sağlayabileceği ayrımsız çevirici satın ahzetmek amacıyla tıpkısı zamanda akrabası dahi olan çarkıt damadı İ.D’den takanak servet istedi.

İstediği aracı Osmaniye’deki benzeri arkadaşından alabileceğini belirterek eski kayınpederini bu kente gönderen İ.D ise Dönmez’e ilgilendiren lüp özlük üstüne tutu edilmesi amacıyla 5 ay sonradan ödemeli yüzdelik 10 faizle 90 bin liralık verdi.

İ.D, 123 bin liraya satın alınan aracın gabi mütezayit 33 bin lirasına dahi kefil oldu.

Eski damadının gelişmemiş müddet içinde borcunu ödememesi halinde eve ve araca el koymakla tehdit etmesi üzerine deva arayan Yıldıray Dönmez, başka bir akrabasının tavsiyesi konusunda Konya’nın Akşehir ilçesine anbean buradaki kişilerden birlikte borç aldı.

Her iki olayda 250 bin liranın üstünde dolandırıldığını argüman fail Dönmez, eşi ile gelişigüzel Isparta Adliyesi’ne gelerek suç duyurusunda bulundu.

Dönmez, adliye çıkışında gazetecilere, kendisini dolandırdığını doğacak sürdüğü bozuk damadına olan borcunu bayılmak isterken ikinci bire bir tuzağa düştüğünü söyledi.

Eski damadının günü gelmeden alacağını istemesiyle olayların tırmandığını iddia fail Dönmez, “Eski damadım borcu tıpkı an önce ödememi isteyerek evi boşaltmamı söyledi. Bunun üstüne Akşehir ilçesinde benzeri akrabamın yönlendirmesiyle gittiğim şahıslardan aldığım servet ile İ.D’ye olan borcumu ödeyip evimi yönetmek istedim.” ifadelerini kullandı.

Bu şahıslar yoluyla 50 bin liralık yüreklilik çektiğini, cesaret kartlarındaki 30 bin liralık ile çektiği emniyet tutarını şüphelilere verdiğini öne süren Dönmez, henüz çok itimat çekebilmesi amacıyla “21 bin teklik sigorta gideri var” sözüne dahi inanarak bu parayı zanlılara vasıtasız verdiğini gelecek sürdü.

Dönmez, “Emniyet kartı borcunu kapatmamız lazım’ diye niteleyerek benden 30 bin teklik elan aldılar. Bu kişilere üstelik toplamda 131 bin liralık civarında kaptırdım. Bozuk damadımdan ve bana apotr olacağını söyleyen kişilerden şikayetçi oldum. Çok mağduruz. Adaletin sunu bodur zamanda hesabına geleceğine inanıyorum.” diye konuştu.

Share: