Sakarya spor haberi… Altay taraftarında Sakarya heyecanı

Spor Göt 1’inci Lig ekiplerinden Altay’da taraftarlar bu hafta deplasmanda oynanacak Sakaryaspor öncesi takımı güdülemek için kolları sıvadı. Sakaryasporla ezeli rakip olan İzmir temsilcisi, perşembe günü antrenman ziyareti yaparak oyunculara moral verecek. Yağız-beyazlı taraftarlar, cumartesi günü üstelik Sakarya’da kendilerine ayrılan tribünde yerlerini matlup. Altay 1914 Taraftarlar Derneği’nden yapılan açıklamada, “Sen, ben, biz, o, şu, bu demeden maneviyatın yeryüzü işlek şekilde hissedilmesi müstelzim ‘Umut’ sezonunda, yekpare taraftarlarımızı perşembe haset maça masraf kadar idman ziyaretine bekliyoruz” mesajı verildi.

Altaylı taraftarlar ayrıca, “Erzurum maçını geride bırakıp önümüzdeki karşılaşma olan Sakarya deplasmanına odaklanıyoruz. Kulübümüz üzere bütün taraftar grupları ve münferitlerin temas kardeşlik zamanı gelmiştir. Aşkımızın Süper Tomar’e şampiyonluğa olmadığını yekpare Türkiye’ye izhar etmek amacıyla halk ele dal kola Sakarya’ya” ifadelerine düz verdi.

İki takım akıbet olarak 2017-2018 sezonunda 2’nci Tabur’de yüz yüze gelirken İzmir’deki maçı Altay, deplasmandaki maçı Sakaryaspor 1-0 kazandı. Altay’ın o zaman 2’nci Yığın’deki böke kadrosunda vadi düz İbrahim Öztürk ve Maksat Uluç halen yağız-beyazlı takımda fariza yapıyor.PLAY-OFF’TA İKİ KERE KAYBETTİ

Altay daha önceki 1’inci Klasman Play-Off’larından Süper Küme’e üremek üzere yollarının kesiştiği Sakaryaspor’a 2 nöbet mağlup oldu. Yağız-beyazlılar, 2000-2001 sezonunda Antalya’da yapılan Play-Off müsabakalarında yarı finalde rakibine 2-1 yenilerek elendi. 2005-06 sezonunda Ankara’da oynanan final müsabakasında ise Sakaryaspor 4-1 galip gelerek Süper Takım’e yükseldi.

Share: