Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı

Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı

200’den çok firmanın katıldığı dev fuar ziyaretçilerini ağırlamaya başladı

SAKARYA Uluslararası statü kazanan ve peyzaj ile bezek bitkileri sektöründe cıvıltı gösteren Sakarya PSB Anatolia 20222021 Peyzaj, Bezgi Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi karı sahipliğine müstehzi tıpkı törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı. 200’ün üstünde firma, 20’den aşkın ülkeden kesim temsilcisi ve birbirinden ayrımlı ürünlerle ilişkin vatandaşları, sektörü tıpkı araya getiren fuarda Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Mefret, “5 yaşında fücceten büyüdük inşallah bu yıl itibariyle hedefimizi uluslararasında koyar ve dünyayı buraya getiririz” dedi.

Peyzaj ve Bezgi Bitkiciliği Festivali başarıyla geçirdiği üç yılın arkası sıra için PSB Anatolia 2022 Peyzaj, Ziynet Bitkileri, Bostan Sanatları ve Ekipmanları Fuarı adına devam ediyor. Bu sene beşinicisi 7-10 Ilkgüz tarihleri beyninde Sapanca Kırkpınar’da düzenlenecek olan fuar küçümseyici benzeri törenle ziyaretçilerine kapılarını açtı. 60 bin metrekare kayran üstüne Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin asıl sponsorluğunda dev tıpkısı fuar alanı kuruldu. Hazırlanan alanlara yıl süresince bugünü muntazır 200’ün üzerinde firma stant açtı. 3 sefer curcuna ve 2 defa fuar olarak gerçekleştirilen PSB Anatolia’ya 20’den fazla ülkeden firma paydaşlık sağladı. PSB Anatolia Süs Bitkileri, Peyzaj, Bostan Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nda ayrıca ilişik bölümlerin meydan aldığı 19 üniversiteden öğrenciler yer aldı. 7 farklı celse ve eğitimin yapılacağı fuarda gerçekleşecek Mektepli Dizayn ve Uygulama Yarışması’nda sükse sağlayan öğrenciler hayallerini gerçekleştirecek. Fuarın açım töreninde kurdeleyi Komutan Ekrem Yüce ve tören düzeni üyeleri alay malay kesti. Programa Sakarya Valisi Vekili Muhsin Çatmadım, Bursa Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Eskişehir Taşı, DÜRÜST Tümen Domestik Yönetimler Komutan Yardımcısı Ulu İnci, SELIM Fırka İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Orman Nahiye Müdürü Ziya Polat, kaza belediye başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı. Süs bitkisi, peyzaj ile bostan sanatları ürünleri, hisse senedi makineleri ile ekipmanları, sulama sistemleri, başlangıç üretimi, site ve bostan mobilyaları, bala baziçe grupları kabil açık benzeri yelpazenin sunulduğu fuarı 7-10 Ilkgüz tarihleri ortada kamu vatandaşlar ücretsiz adına konuşma edebilecek.

“Ilişki ve muadele içerisinde birçok kurumla balaban benzeri hisse senedi yapıyoruz”

Fuar koordinatörü Remzi Adıyaman Sakarya’ya ayar katmaya bitmeme edeceklerini anlatım ederek, “Bu yıl 200 civarında ayrımsız elçi ağırlıyoruz. 60 bin metrekare alana çıkardık. Bu çerçevede 38 ile 40 bin civarında ziyaretçi bekliyoruz. Birlik ve muadele içerisinde bir nice kurumla nazik aynı hisse senedi yapıyoruz. Özellikle başkanımız ve beraberindekilere teşekkürname ediyorum. Yelpazemiz açık Türkiye’nin beherglas vasıtasıyla şuan tedarikçimiz var, gelgel heyeti orakta toplamda 16 ülkeden ziyaretçimiz var” dedi.

“5 yaşındaki benzeri bala bu süs bitkiciliği fuarımız”

Sakarya’nın jeopolitik konumu ve yer verimi itibariyle dünyanın yeryüzü kıymetli şehirlerinden bire bir tanesi olduğunu anlatım fail Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Balaban, “5 yaşındaki benzeri çocuk bu bezek bitkiciliği fuarımız. İlk 3 sene festival olarak gerçekleştirildi. 5 yaşında fücceten büyüdük inşallah bu sene itibariyle hedefimizi uluslararasında koyar ve dünyayı buraya getiririz. Bu sene ikincisini gerçekleştirdiğimiz fuarın sektörel işbirliğini, bilgi muamele ihtiyacının karşılanmasında apotr olmasını temennisini ediyoruz ” diye niteleyerek konuştu.

“Arz kırıcı fuar üstelik sektöre çok korkulu faydalar, katkılar sağlar”

Yurtdışı gezilerinde daima yeşili anlattığını ve ayrımlı hamlelerle fuarın çok elan büyük benzeri ivme kazanacağını belirten Bursa Şehremini Alinur Magnezit ise, “Yeşil artık bilcümle dünyanın konuştuğu tıpkı laf. Çıktı dizge yeşile deveran çabasında. İyi afişe etmek ve iyi adım kovmak gerekiyor. Dilek hoşur çok şeyler istek ediyor ama bunların hem maddi hem de manevi anlamda sorumluluklarının olduğunu özellikle rapor etmem lazım. Kesinlikle kusursuz tıpkısı organize yer ateş fuar de sektöre haddinden fazla kırıcı faydalar, katkılar sağlar. 10-15 gönül çalışırken bugün 300, 500 hayat bin hayat bünyesinde etkin firmalara dönüşen süreçleri ego yaşamış tıpkısı insanım” şeklinde konuştu.Share: