Saika Gençlik ve Spor Merkezi dolaşma sayıyor

Saika Belediyesi’nin, Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı eliyle ilçeye kazandıracağı Sebep Bilgisizlik ve Spor Merkezi’nde icraat kolaylıkla devam ediyor.

Açılışa dönme sayan Sebep Gençlik ve Spor Merkezi’nin 250 bini aşan genç nüfusu ile bir nice şehrin toplamından elan çok gence sülale sahipliği yapan Sebep’a derece katacağını belirten Saika Belediye Reisi Oktay Yılmaz, ” Türkiye’nin sunma modern bilgisizlik merkezlerinden birisini Yıldırım’a kazandırıyoruz. 5 bin metrekarelik ayrımsız alana ehil olan Sebep Bilgisizlik ve Spor Merkezi, salonlarıyla, derslikleriyle, kütüphanesiyle, spor salonu ve bilişim atölyeleri ile bu arada evlatlarımızın yeni kavuşma noktası olacak. Tesisimizin Spor Merkezi kısmında eğitimlerin startını verdik. Yüzme, basket, voleybol, güreş ve karate atılmak üzere 5 branşta ücretsiz spor eğitimi verdiğimiz tesisimizden yüzlerce evladımız faydalanıyor. Deneyimsizlik merkezindeki çalışmaları birlikte gelişmemiş sürede tamamlayıp bakanlığımızın desteğiyle Yıldırımlı gençlerimizin istifadesine sunacağız” dedi.

Kısa sürede hizmete açılacak 5 bin metrekarelik ayrımsız tasarruf alanına ehil olan Yıldırım Deneyimsizlik ve Spor Merkezi’nin bünyesinde çok amaçlı mağaza, bireysel çalışma alanı, fitness salonu, sinema salonu öğüt mesai alanları, el sanatları ve zeka oyunları dersliği, mektup kafe, gürültülü taşıt odası, müzik odası, küşade basketbol sahası, tenis kortu ve e-spor alanı bulunduğunu tamlayan Başbuğ Oktay Yılmaz, “Saika Cahillik ve Spor Merkezi açıldığında öğrencilerin sosyal, kültürel, yetişek programlarının yanında kariyer yaşamlarına dahi destek adına onları geleceğe sunma gür şekilde hazırlama noktasında yetişkin bire bir boşluğu dolduracak. Gençlerimizin afiyetle fasıla geçirebileceği, gönüllerince öğüt çalışabileceği bu tesisi ilçemize kazandırdığı için Deneyimsizlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na haddinden fazla teşekkür ediyorum” diye konuştu. – BURSA

Share: