Saf Sağlık-İş Sendikası Kahramanmaraş Şubesinin 1. Olağan Umumi Kurul toplantısı yapıldı

Günahsız Sağlık-İş Sendikası Umumi Başkanı Cesamet Anif, “Benzeri süre ilk ADALET-İŞ, çalışanların algı dilimlerinin sabitlenmesi üstüne izah yaptı. Bunu süfli önemsiyor ve manidar buluyoruz. Alacak dilimlerinin yüzde 10’a sabitlenmesi çalışanları rahatlatır.” dedi.

Kaba, Halis Esenlik-İş Sendikası Kahramanmaraş Şubesinin yalınç umumi kurul toplantısında, ülkedeki 219 sendika beyninde ilk üçte kayran aldıklarını, himmet hayatını sonsuz izlem fail ve sorunlarla şahsen ilgilenen tıpkı sendika olduklarını söyledi.

DOĞRULUK-İŞ’in rüşvet dilimleriyle ilişkin açıklamasını hatırlatan Sert, şöyle bitmeme etti:

“Aynı müddet evvel HAK-İŞ, çalışanların kazanç dilimlerinin sabitlenmesi üzerine izah yaptı. Bunu pespaye önemsiyor ve manidar buluyoruz. Dünyada olduğu kabilinden Türkiye’dahi üstelik pahalılık ve son zamanlarda yaşadığımız sıkıntıları hepimiz görüyoruz. İnşallah bu badireyi dahi genişlik bodur sürede atlatacağız. Çalışanlar olarak tabiatıyla soylu erki manada sıkıntılar yaşıyoruz. Tek olmazsa vergi dilimlerinin yüzdelik 10’a sabitlenmesi çalışanları rahatlatır.”

Gâh sendika ve oluşumların içtimai medya, genel ağ üzerinden kendileriyle ilişik kontra algı oluşturmaya çalıştığını tamlayan Sert, buna karşın üyelerine yer gani hizmeti verebilmek üzere savaş ettiklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Anif, “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın iradesiyle bu taşeronluk konusunu özlük tabiriyle ‘tarihin çöplüğü’ne atmış olduk. Ben Cumhurbaşkanı’mıza teşekkür ediyorum. Çünkü bükülme niteliğinde aynı çalışma yaptı.” diye konuştu.

Umumi Kurul’da biricik listeyle gidilen seçimde bölüm başkanlığına Uğur Arifoğlu seçildi.

Share: