Rusya, Ukrayna’ya ilgili 3 çekişme uçağını havada vurdu

Rus ordusunun, Ukrayna’daki askeri unsurlara yönelik saldırıları sürdürdüğünü söyleyen İgor Konaşenkov, Donetsk bölgesinde mühimmat deposuna müteveccih faziletkâr hassasiyetli silahla düzenlenen saldırıda 6 binden çok türlü füze ve tümden ile 30 büyüklüğünde Ukraynalı askerin namevcut edildiğini bildirdi.

56. Motorlu Piyade Tugayı cidal kabiliyetini yitirdi

Ukrayna’nın 93. Mekanize Tugayı’na müteveccih saldırılarda ise 100 büyüklüğünde çeri ile 20’den aşkın askeri aracın imha edildiğini kaydeden Sözcü Konaşenkov, Donetsk bölgesinde 56. Motorlu Piyon Tugayı’na ilgilendiren askerlerin yüzdelik 70’inin atıl ayla getirildiği ve bu tugayın savaşma kabiliyetini yitirdiğini belirtti.

24 saatte 5 hile merkezi ile 7 mühimmat deposu namevcut edildi

Son 24 saatte Ukrayna ordusuna ilişik 5 idare merkezi ile 7 cephane deposunun imha edildiği dile getiren Konaşenkov, şöyle söyledi:

Mıkolayiv bölgesindeki Novopavlovka yerleşim biriminin haklı Almanya’nın Kiev yönetimine sevk ettiği ‘Gepard’ uçaksavar sistemi imha edildi. Antrparantez Ukrayna’ya ait S-300 albeni savunma sistemi vuruldu. Mıkolayiv bölgesinde Ukrayna Çekicilik Kuvvetlerine ilgilendiren 3 çarpışma uçağı havada vuruldu. Bunlar Su-25, Mig-29 ve Akarsu-27. Moskof çekicilik savunma sistemlerince birlikte 9 insansız albeni aracı düşürüldü.

Rusya: Ukrayna ordusunun 267 uçağı ve 145 helikopteri imha edildi

İgor Konaşenkov, savaşın başından beri Ukrayna’da 267 tayyare, 145 helikopter, 1720 insansız albeni aracının yanında 365 hava defans füze sistemi, 4 bin 283 tank ve zırhlı çevirici, 795 çokça namlulu bazuka, 3 bin 286 obüs ve havan ve 4 bin 807 hususi askeri aracın imha edildiğini aktardı.

MEMLUK, Rusya’ya karşı Baltık ülkelerinin yanındayız

 

G7 Dışişleri Bakanları: Rusya, nükleer santrallerden derhal çekilmeli

 

İran ve Rusya alay malay uydu üretecek

 

Twitter, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nı engelledi

 

KEZ, Rusya’dan kömür ithalatına serencam verdi

 

Rusya’ya iri şok: Cepheden 200 km uzaktaki üssü vuruldu

 

Share: