Rögar kapakları, asfalt seviyesine getiriliyor

Nevşehir Belediyesi kullanılmamış aldığı asfalt mantinota uzlaştırıcı ile rögar kapaklarının oluşturduğu olumsuzluklara çözüm getirdi. Şehir içindeki kâh noktalarda trafik konforunu etkileyen yer iri etkenlerden olan rögar kapakları, kez kotuna uygun arkaç getiriliyor.

Nevşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ve Su ve Lağım Döşemi İşleri Müdürlüğü ekiplerince, hamam asfalt çalışması yapılan yollarda rögar kapağı ve baran suyu ızgaralarını asfalt ile aynı kota yayımlamak için mücahede başlattı. Şehremaneti ekipleri misil konforunu en üst seviyeye sezmek için gerçekleştirilen çalışmalar önceki olarak 15 Orak Ayı Mahallesi ve Güzelyurt Mahallesi’nde yapıldı.

Çalışmaların önümüzdeki günlerde şehrin başka mahallelerindeki yollarda birlikte gerçekleştirileceğini tamlayan Belediye Reisi Dr. Mehmet Sarban, “Sıcak asfalt serimi sırasında asfaltı seren alet yekpare yerine oturduğunda rögar kapaklarının seviyesini ayarlayamadığı için rögar kapakları ile asfalt beyninde kot farkı oluyordu. Belediyemize kazanıldığımız eskimemiş asfalt robotuyla ve mini üstüvane ile yeniden rögarların etrafını kesip, mizan ile ölçüp, asfalt ile rögar kapaklarını eşitliyoruz ve batma yapmayacak şekilde yeniden ayarlıyoruz. Bunu parçalanmamış şehrimizdeki yıpranmamış yaptığımız asfaltlara uygulayacağız. Böylecene rögar kapakları sav olmaktan çıkma” dedi. – NEVŞEHİR

Share: