Rektör Özkan, çöp evde bulunup Antalya’da esirgeme altına alınan çocuğu konuşma etti Açıklaması

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa’da yararsız evde bulunan ve Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde otama edildikten sonraları kerem koruması altına alınan 9 yaşındaki C.M.A’yı bahtiyar ve sosyalleşmiş gördüğünü bildirdi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, Özkan, Karı ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğüne kapalı Antalya Bala Evleri Sitesi’nde küsurat C.M.A. ve diğer çocukları ülfet etti.

Çocuklarla dostça edip masa topu oynayan Özkan, yaptığı açıklamada, 9 yaşındaki çocuğun gelişiminin mutluluk donör olduğunu belirtti.

Çocuğun önceki hastaneye geldiğinde 17 kilogram olduğunu hatırlatan Özkan, “Debi etmekte sıkıntı çekiyordu. 21 günce tedavinin sonucunda taburcu ettiğimizde daha çok sağlığına kavuşmuş, rahatlıkla yürüyebiliyordu. Taburcu olduktan bilahare ihtişam koruması altına makbuz. kavramak amacıyla çocuğumuzun ortamına alışmasını bekledik. Onu bu büyüklüğünde bahtiyar ve sosyalleşmiş görmekten adi haddinden fazla mutlu oldum.” ifadelerini kullandı.

Diğer dulda altındaki çocukların de C.M.A’ya alışkınlık yaparak destek olduğunu gözlemlediğini anlatan Özkan, gördüğü tablonun kendisini duygulandırdığını bildirdi.

Özkan’dan havari familya için çağrı

Bala Evleri Sitesi’nde kalan çocukların izzet vasıtasıyla maddesel kül ihtiyaçlarının karşılandığını ancak manevi yerine sevgiye ve özel hissetmeye ihtiyaçları bulunduğunu nâkil Özkan, imkanı olan herkese, yardımcı karı yerine evlerinin kapısını bu çocuklara açmaları çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde ölçülü Yardımcı Familya Sistemi kapsamında cesamet tarafından da eke teşvikler verildiğini anımsatan Özkan, şunları kaydetti:

“Devletimiz, çocukların eğitim bilimi masrafları, servis ücreti kabil birçok konuda destek veriyor. Bu anlamda ailelere dahi güç tıpkı maddi bastırık oluşturmuyor. Yetke anlamında tıpkısı sorumluluğu birlikte yok. Devletimizin ailelerden biricik beklentisi, çocuklarımıza hamam ayrımsız familya ortamı sağlamaları. Rahim nakli üzerine haddinden fazla sayıda temenni geliyor. Yavru hasreti calip bir nice herif, yardımcı ev uygulamasını değerlendirebilir. Genişlik azından Yavru Evleri Sitesi’ne gelerek burada çocuklarla ayrımsız araya gelsinler. Haddinden Fazla özel çocuklarımız var.”

Özkan’a ziyaretinde, Karı ve Toplumsal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Halil Çalak ile Antalya Bala Evleri Sitesi yöneticileri ve hocaları eşlik etti.

Share: