Reisicumhur Yardımcısı Oktay, SELIM Fırka Akyurt İlçe Teşkilatı buluşmasında konuştu Açıklaması

Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, “Türkiye bölgesinde bire bir abra unsuru namına barışı hayata geçirmek için ölümüne mücahede sarf etmekte.” dedi.

Oktay, çeşitli programlara karışmak amacıyla geldiği Ankara’nın Akyurt ilçesinde cuma namazını vatandaşlarla Seyyid Burhaneddin Camisi’nde kıldı.

Esnaf ziyaretlerinde bulunan Oktay’a, DOĞRU Öğür Ankara milletvekilleri Nevzat Ahu ve Arife Çelik Aklık, Akyurt Belediye Başkanı Ayça Zeyrek, DOĞRU Fırka İl Başkanı Hakan Han Özcan ve İlçe Başkanı Gaye Sebep eşlik etti.

Ardından DOĞRU Tümen Akyurt İlçe Teşkilatıyla Akyurt Uray Toplantı Salonu’nda bire bir araya mevrut Oktay, burada yaptığı konuşmada, hükümetin yürüttüğü çalışmaların birlikte vatandaşın dilek ve sorunlarıyla da birebir ilgilendiğini ve bunları çözdüğünü söyledi.

Oktay, altılı ganyan masanın 2023’teki seçimlere kiminle gireceğine değişmeyen veremediğini belirterek, “Herhalde istek bekliyorlar artık büyükelçilerden mi bekliyorlar talimatı, dışarıda başkalarından mı bekliyorlar göreceğiz.” dedi.

“85 milyonun her bir ferdine bir hassasiyetle hizmet sevk kararlılığımız var”

Millete bakım amacında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, akıbet aşama kararlı tıpkı şeklide devam ettiklerini vurgulayan Oktay, “Bakım noktasına gelince, biz, değme siyasi parti ayrımı yahut vatandaşlarımız beyninde seçkin alt bölüm gözetmeden 85 milyonun beher ferdine aynı hassasiyetle bakım sevk kararlılığımız vardır.” diye konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın Semerkant’ta Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’nde ve Birleşmiş Milel Umumi Kurulu’na süzülmek üzere gittiği New York’ta yürüttüğü muvaffakiyetli görüşmelere bel fail Oktay, alelhusus dünyanın zaman ihtiyaç duyduğu sunma balaban konunun sulh ve istikrar olduğunu anlatım etti.

Oktay, esnaf ziyareti sırasında tıpkı vatandaşın katıksız gazla ilgilendiren sorununu dile getirdiğini aktararak, şunları kaydetti:

“Ego dahi orada şunu söyledim, bin metreküpü 60 dolar olan ve hatta tıpkı mesafe 30 dolara büyüklüğünde inen evimizde yaktığımız katıksız gazın, daha güzeşte haftalarda 3 bin 500 dolara büyüklüğünde çıktığını düşünün. Şu dakika 2 bin 500 dolarda ve nereye gideceğini bile bilmiyorsunuz. Bu büyüklüğünde üstelik bir ipham var. Deminden ne alakası var? Bu sizin evinizde yaktığınız, özge tarafta ayrımsız sanayicimizin yahut bire bir KOBİ’nin öz aksiyon durumunda kullandığı tabii gazı veya enerjiyi, elektriği uygun etkileyen bire bir olay. Deminden Türkiye’nin öz kaynakları olmadığına göre tamamını haricen düzlük tıpkı ülke ve bir tane ayrımsız yılda ilave maliyet 50 bilyon dolar kestirmece. Türkiye kadar ülkeler için bu olağan tıpkı mahiyet değil. Bire Bir yılda beklemediğiniz şekilde yalnız erke maliyetlerine 50 bilyon dolarlık tahminî arttırma tıpkısı maliyet biniyor. Ama Cumhurbaşkanımız şunu söylüyor kemiksiz kendisine, ‘Ego bunu vatandaşımıza yansıtmayacağım. Elimden geldiği kadar bunu vatandaşıma yansıtmayacaksınız.’ Bize genişlik şişman kesin talimatı budur. Onun amacıyla da zaten evlerde zaman çok olduğunu bildiğimiz esasen o faturaların, ödenen faturaların seçkin 80 lirasını hükümet yerine biz ödüyoruz kim o 3 bin 500 dolara çıkan şeyi yansıtmayalım diyerek.”

“Gecemizi gündüzümüze katıyoruz”

Küresel ve bölgesel balans ihtiyacına karşın, Türkiye’nin bulunduğu bölgede bu konuda nazik sorunlar yaşandığını ve Türkiye bu sorunların çözümü üzere iri çabalar gösterirken, kendisini büyük heybet adına tanımlayan gâh ülkelerin terör örgütlerine müzaheret ettiğini hatırlatan Oktay, şöyle bitmeme etti:

“Cumhurbaşkanımızı görüyorsunuz. Dışişleri bakanlığımız ve ilişkin kamu birimlerimiz hepimiz gecemizi gündüzümüze katıyoruz, kuzeyimizde oluşan Rusya ve Ukrayna ortada oluşan savaşın bire bir zaman geçmiş bu çatışmanın durdurulmasıyla ait. Kül tevkif aşamasına yakınlaştığınız anda birileri tasalı oluyor. Bu birilerinin kim olduğunu bile siz bizden daha dolgunca biliyorsunuz. Hangi eyvah ki bir nice örneği birlikte batıdan geliyor. Bu dahi enteresan tıpkısı husus. Haddizatında NATO bile kâffesi de bizim müttefiklerimiz, birlikte çalıştığımız devletlerden bahsediyoruz. Halbuki bu savaşlar, bu çatışmalar bölgede çözülmediği sürece faturayı kül acun ödüyor, cümle ödüyor ve Akyurtlu dahi ödüyor, Ankaralı bile ödüyor, 81 ilimizdeki vatandaşımız de ödüyor, dünyadaki cemi devletler ödüyor. Demin tığ de ölümüne birileri istesin yahut istemesin ‘savaşının kazananı olamaz’ diye niteleyerek… Cumhurbaşkanımızın da Konfedere Milletlerde üstelik haddinden fazla kesin benzeri şekilde tabir ettiği ve bunu Rusya ile konuştuğunda da Şanghay İşbirliği Örgütünde konuştuğunda de Ukrayna ile konuştuğunda de çok net rapor ettiği, savaşın kazananı olmaz barışın birlikte kaybedeni olamaz. Türkiye bölgesinde aynı denge unsuru olarak barışı hayata eylemek üzere ölümüne çaba sarf etmekte. Zımnında buradan bizim bir defa daha mesajımız, Cumhurbaşkanımızın gecesini gündüzüne kattığı bu çabalarına bindi olunuyor olması.”

“2023 seçimlerinde kilolu ayrımsız karar verilecek”

Oktay, 2023 seçimlerinde alçak bire bir karar verileceğini ve altılı masanın PKK’ya terör örgütü diyemediğini ifade ederek, Reisicumhur Erdoğan’ın uluslararası diplomaside gösterdiği başarının altılı masadan beklenemeyeceğini söyledi.

Ankara’nın defans sanayinin dahi başkenti olduğuna ve bunu sağlamlaştırmak üzere bazen projelerin tamamlanması gerektiğine bel eden Oktay, şunları kaydetti:

“Ankara merkezi havalimanına bağlayan aynı yer altı treni hattıyla üstelik yakından ilgileniyoruz. Bittabi ki Büyükşehir’in Cumhur İttifakı olarak da bizde olmaması ihtimal ara sıra şeylerin istem ettiğimiz hızda gitmemesini bile sağlıyor olanaklı. Ankaralı vatandaşlarımız bunun farkında elhak, ne hizmetlerin veriliyor yahut verilmiyor olduğunun farkında. Ne melfuf değerlerin yapıldığının veya yapılmadığının de farkında. Akıbet birkaç yıla baktığımızda, Büyükşehir kendisine yapılması gereken yatırımların hangi kadarının yapılabildiği veya yapılmadığını siz çokça ferah biliyorsunuz. Henüz doğrusu yapılmadığını çokça bol biliyorsunuz. İstanbul’birlikte de bunu çok bereketli biliyorsunuz. İzmir’da da bunu çokça dolgunca biliyorsunuz. Nedeniyle işimiz haddinden fazla. 2023’e giriyoruz, sonrasında 2024 var hep gelişigüzel. Mahalle mahalle, sokak çıkmaz, aile sülale beherglas kapıyı bilcümle alay malay çalacağız. beherglas vatandaşımızın sorunu neyse buna bütün gelişigüzel çıkar yol arayacağız.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, henüz sonraları eş ziyaretlerinde bulunarak, Zahide ve Halil İbrahim Karahan ailesine, 95 yaşındaki Kore gazisi Cafer Yeşilkaya ve ailesi ile 2006 yılında Şemdinli’bile şehit olan Piyade Asker Şuayip Çalışkan’ın ailesine misafir oldu.

Share: