Red Bull sporcusu Yüksek Türkkan TransAnatolia’nın konuğu olacak

Red Bull sporcusu Uca Türkkan, TransAnatolia Ralli Raid’e misafir olacak.

Türkiye Makine Sporları Federasyonu ve Türkiye Motosiklet Federasyonu desteğiyle planlı dünyanın yeryüzü büyük ve it canlı rallilerinden biri kendisine değerlendirilen TransAnatolia Ralli Raid, 20 Ağustos Cumartesi günü, Hatay’da başlama alıyor.

Doğanın dokunulmazlık sunduğu genel görünümlü manzaralar, tarihin hâkimiyet sürdüğü yüz almanak asar yani doğa, devir ve kültürü bir araya getiren dayanıklı mücadelenin şampiyonları 27 Ağustos’ta Eskişehir’de galiba olacak.

Yolculuğun başlayacağı Hatay’bile gerçekleştirilecek açım seremonisine Red Bull sporcusu Mürtefi Türkkan üstelik mihman adına katılacak.

Son kendisine 2021 Balkan Ralli Kupası ve Avrupa Ralli Kupası organizasyonlarında “İki Teker” ve “Gençler” kategorilerinde şampiyonluğa ulaşarak adını Türkiye otomobil sporları tarihine yazdıran Yüksek Türkkan, zorlu yarışın startında sporcularla bile buluşacak.

Verilen bilgiye bakarak, bu yıl 12. öğün düzenlenecek TransAnatolia Ralli Raid’de katılımcılar, aralarında Gaziantep, Adana, Kayseri’nin bulunduğu 16 kent ve 2 bin 800 kilometrelik parkuru kalmak için yarışacak.

4×4 araba, kamyon, motosiklet, SSV ve ATV kategorilerinde yüzlerce miftah öz kategorilerinden mutlu sona ulaşmaya çalışacak.

Share: