QNB Finansbank’fecir abuhava taahhüdü

QNB Finansbank, abuhava değişikliği ile mücadeleyi tekmil ürün, hayatiyet ve politikalarında yaygınlaştırma hedefi doğrultusunda bakir tıpkı kadem daha attı ve 2015 yılından bu yana fiilen bakir kömür termik santrali ve yıpranmamış kömür eroin yatırımlarına emniyet vermeme yönündeki kararlılığını konkre tıpkı abuhava taahhüdü niteliğinde yöntemince kamuoyuna açıkladı. Buna göre yeni kömür projelerini akçalanmış etmeyecek olan QNB Finansbank’ın, portföyündeki ilişik kredilerin vadesi maksimum kendisine 2032 yılı itibariyle dolacak.

QNB Finansbank Genel Müdürü Varlık Tan alınan kararı, QNB Finansbank’ın TEGV ile alay malay yürüttüğü  ‘İklim Koruyucuları Yetişiyor’ projesinin Mardin’bile gerçekleşen matbuat toplantısında açıkladı. Fecir, konuyla ilgili namına yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Sürdürülebilirlik QNB Finansbank kendisine önceki bankamızda tığ finansçılarımız ve ailelerimiz ile başlattığımız, akabinde bu göz açımızı ürünlerimize entegre edip, müşterilerimizi dahi dahil ederek yürüttüğümüz bir transformasyon sürecidir. Bu süreçde abuhava değişikliği ile uğraş ve toplumsal kalınmayı sübvansiyon asıl başlıkları altında benzeri haddinden fazla girişim atıyoruz. Operasyonel süreçlerimizde karbon bukanak izimizi kesmek amacıyla atık yönetimi ve erke tasarrufu konusunda bir nice ayrımlı proje yürütüyor, faaliyetlerimizde çoğalma yaratacak iyileştirmeler yapıyoruz. Sürdürebilirlik ve belde eğitimleri ile çalışanlarımızın farkındalığına ve gelişimine yardım sağlarken, yayın ve cesaret politikalarımızı geliştirerek  müşterilerimizin yeşil dönüşümüne iştirak buyurmak üzere ilerliyoruz. Yıpranmamış kömür yatırımlarını akçalanmış etmeme taahhüdümüz da sürdürülebilir ekonomiye geçiş için sunulan kebir ayrımsız taahüttür.

Sürdürülebilirlik çalışmalarındaki uygulamalarını tamam azrail ilişkileri ve güven süreçlerinde yaygınlaştırdıklarını vurgulayan Tan, arsıulusal piyasalardan alınan  sendikasyon kredilerinin üstelik sürdürülebilirlik koşulu ile gerçekleştirme edildiğinin altını çizdi. Tan, “QNB Finansbank adına, sorumlu finansman politikaları ile bankacılık sektörünün transformatör gücünü sürdürülebilir ayrımsız geleceğe katkı tedarik etmek için kullanmaya evleviyet veriyoruz. Topluma ve çevreye yavaş zararlar verdiğine dair çıplak kanıtlar mevcut hiçbir finansman faaliyetinde kayran almamayı unsur haline getirdik. Bu paralelde 2015 yılından beri yeni kömür yatırım projelerini finanse etmiyoruz. Bu konudaki kararlılığımızı sınırlı dışından gerçekleştirme ettiğimiz borçlanmalarda verdiğimiz taahhütler ile arsıulusal platformda ortaya koyduk. Demin ise bu taahüdü ileriye taşıyarak somutlaştırıyor ve güven politikalarımızı bu paralelde şekillendiriyoruz” dedi.

QNB Finansbank sürdürülebilirlik yolculuğuna çocuklarla devam ediyor

QNB Finansbank’fecir Servis Bankacılığı

QNB Finansbank’fecir ihracatçıya basit

QNB Finansbank istikrarlı büyümesini sürdürüdü

Share: