Psikiyatri hastaları yaptıklarıyla sarhoş etti

Psikiyatri hastaları yaptıklarıyla mest etti

Sivas Göstermelik Hastanesi bünyesinde bakım veren Cemiyet Ruh Sağlığı Merkezi’nde otama gören hastaların yapmış olduğu fotoğraf ve işleme ürünler görenleri mest etti.

SİVAS – Sivas Numune Hastanesi bünyesinde bakım veren Sosyete Can Kuşu Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hastaların yapmış olduğu resim ve işleme mahsulat görenleri sarhoş etti.

Sivas Numune Hastanesi Toplum Can Kuşu Sağlığı Merkezinde otama gören ve ahali düşkü terapisi muteber hastaların hazırladığı suret ve el işi ürünler hastanenin konferans salonunda planlı sergi ile görücüye bundan sonra. Sergiye Sivas Valisi Yılmayan Balkır’in Eşi Mahmur Çiçeği Bili Şimşek, Sivas Belediye Reisi Hilmi Âlim’in eşi İlkay Bilim Adamı, Sivas İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Fethullah Selçuk Moğolkoç, Sivas Halk Eğitim Bilimi Merkezi Müdürü Ramazan Baker, sayrılarevi çalışanları ve hastalar katıldı. Sergide, yapılan resimler ve el işi mahsulat ise görenleri mest etti. Sivas Valisi Yılmayan Balkır’in Eşi Çiğdem Bilim Parıltı ise sergiyi gezdikten sonradan ebru yaptı.

“Kılık tıpkı tedavi kabilinden bizim ruh bilimi iyileşmemizde görk alıyor”

Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde otama gören Nurettin Elik, resim yapmanın ruh bilimi iyileşmelerine iyi geldiğini söyleyerek, ” Fotoğraf tıpkısı sağaltım kadar bizim psikoloji iyileşmemizde görk alıyor. Hem beğeni alıyoruz, hem vaktimizi değerlendiriyoruz hem dahi hastalığımıza ferah geliyor. Genelde süvari resimleri seviyorum. Benim kökenim Kafkasya’dan geldiği için o yönde icraat yapıyorum. İlkokuldan beridir fotoğraf yaparım beni motive ediyor” dedi.

“Bu sergide ki parçalanmamış ürünleri süreğen psikiyatrik hastalığı mevcut hastalarımız yaptı”

Psikiyatri Uzmanı Dr. Osman Doğru, sergideki cümle ürünleri süreğen psikiyatrik hastalığı bulunan hastaların yaptığını belirterek, “Bu serginin amacı hem bizim hem dahi hastalarımızın motivasyonu. Hele ruh sağlığı alanında vakayiname kendisine ilerleyici hastalıklar de sökel evde abes ara geçirdiği ve boydak kaldığı zaman ruhsal sağlığında farmakolojik tedavileri yeterince ilerlemiyor. Ancak Sosyete Can Kuşu Sağlığı Merkezi kabil kuruluşlar bu hastalarımızı devir bakım merkezinde suret, el işleri, ahşap boyamacılığı ve benzeri bir sürü alanda Ahali Yetişek Merkezi’nden mevrut arzulu hocaların eşliğinde sabahtan akşam ezanı 17.00’a kadar ahit geçirebiliyorlar. Bu da hastaların iyileşmelerinde derman uyumlarında ve sosyalleşmelerinde çok iri aynı alım çalım oynuyor. Sosyalleşmeyip evde kaldıklarında temas ilacın ve tedavinin etkisinin birkaç olduğu görülmüş. Cemiyet Ruh Sağlığı Merkezinde vakayiname adına hastalığı ilerleyen ve işlevselliğinin azalan hastalarımız geliyor. Bu sergide kim tekmil ürünleri süreğen psikiyatrik hastalığı bulunan hastalarımız yaptı. Ellerine keyif haddinden fazla domuzuna amal ortaya çıkarttılar” ifadelerini kullandı.

Share: