Polisler ve ayrıntılar uçurtma şenliğinde doyasıya eğlendi

Polisler ve çocuklar uçurtma şenliğinde doyasıya eğlendi

BURDUR – Burdur İl Itimat Müdürlüğüne mecbur Cemiyet Destekli Bölüm Müdürlüğü eliyle çocuklara yönelik uçurtma şenliği düzenlendi. “Toyluk ile El ele” ünlü uçurtma şenliğinde polisler çocuklarla uçurtma uçurdu.Etkinliği 3 okuldan 100 civarında öğrenci katıldı.

Ilbay Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, “Inanma Genel Müdürlüğümüzün başlattığı Yavru Dostu Polis Güçleri mantığı çerçevesinde Çocuk ve Gençler Içtimai Esirgeme ve Destek Programı çerçevesinde bugün burada uçurtma şenliğinde çocuklarımızla polisimizin düğme birbirlerine sevgilerini saygılarını ortaya koydukları, polisimizin toplumla birleşimini ortaya koyduğu iyice projede beraberiz. Çocuklarımıza bahtiyar benzeri gelecek diliyoruz, onların bahtiyar geleceğini de inşallah polisimizle, jandarmamızla, devletimizin bilcümle gelgel ve kuruluşlarıyla sağlamaya bitmeme edeceğiz” dedi.

İl Itimat Müdürü Beklenti Bitirik ise “Proje çerçevesinde Familya ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kurnaz Komutanlığı uyanık teşkilatımız ile çalışıyoruz. Şu anda 3 okulumuzdan 100 çocuğumuz var. Antrparantez Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Merbutiyet Evleri Sitesi’nde kalan çocuklar var. Bu kestirmece üç aydır bitmeme fail bire bir projedir. Bugün da aşamalarından biri olan Uçurtma Şenliğindeyiz. Bundan ahir etkinlikler için çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Göl Polis Dinlenme Tesislerinde planlı etkinliğe Burdur Ilbay Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, İl Itimat Müdürü Beklenti Bitirik, İl Uyanık Komutanı Albay Mustafa Güder, öğretmenler, öğrenciler ve polisler katıldı.

Share: