Polisin dur ihtarına uymayan araçtan maden bundan sonra

Konya’nın Beyşehir ilçesinde polisin “dur” ihtarına uymayarak okşamak isteyen sürücünün kullandığı otomobilden ve üzerinden mızrap husus çıktı.

Edinilen bilgiye bakarak, Beyşehir İlçe Güven Müdürlüğü Suç Önleme ve Devir Amirliği ekipleri, S.C.’nin esrar ticareti yaptığı bilgisi üzerine kullandığı otomobili Dalyan Mahallesi Hal İçi kavşağında yatırmak istedi. Polisi görünce kaçmaya başlayan çoban ile ekipler arasında kovalamaca yaşandı. Sıkıştırılan anahtar durdurulurken, sâri kendisine kaçmaya müteharrik S.C. ile yanındaki şahsiyet yakalandı. Beyşehir İlçe Güvenlik Müdürlüğü’ne götürülen S.C.’nin üstünde yapılan aramada ayrımsız tutar esrar ile metamfetamin bulunurken, araçta ise ayrımsız hacim metamfetamin, yaman, 2 nüsha yeşil reçeteye tabi hap, 2 uyuşturucu kullanmaya yarayan aparat, 1 kırılan ölçü ele geçirildi. Çalışmayı genişleten polis, iki eğleşme ve benzeri aksiyon durumunda yaptığı aramada birlikte uyuşturucu kullanmaya yarayan aparat, 1 yaman öğütme aleti, bir hacim kötü maddesi, 1 adet 9 milim çapında ruhsatsız tabanca ve şarjör ele geçirdi. Polis Güçleri, güdücü S.C. ile M.K. ve A.U.’yu gözaltına aldı.

Uyuşturucu yahut münebbih husus yapım ve ticareti ayırmak, buyurmak amacıyla uyuşturucu ve münebbih bap satın kabul etmek, kabul etmek yahut bulundurmak ile coşkun silahlar ve bıçaklar ile sair aletler üzerine kanun çerçevesinde işlenen suçlardan haklarında muamele başlatılan şüpheliler Beyşehir Adliyesi’ne çıkarıldı. 3 şüpheliden 2’si savcılıkta verdiği ifadenin peşi sıra salıverilirken, S.C. ise Sulh Ceza Hakimliği vasıtasıyla adli taharri amacıyla serbest bırakıldı. – KONYA

Share: