Polis Güçleri okullarda öğrencilerle kitap okuyup oyunlar oynuyor

Amasya’da Gümüşhacıköy İlçe Inanma Müdürlüğü tarafından başlatılan “Birlikte Okuyalım, Geleceğimize Ehil Çıkalım Projesi” kapsamında polis memurları okullarda öğrencilerle tezkere okuyor.

Gümüşhacıköy İlçe Inanma Müdürlüğü Polis Merkezi Amiri Şaban Sağlam, AA muhabirine, geleceklerinin teminatı çocukları yarar tedarik etmek üzere “Birlikte Okuyalım, Geleceğimize Eş Çıkalım Projesi”ni başlattıklarını söyledi.

Proje kapsamında okullarda öğrencilerle kitap okuduklarını anlatan Sağlam, “Amacımız, öğrencilerimizi uygulayım bilimi bağımlılığından uzak tutmak, şahsi gelişimlerine ulama ulaşmak, zararlı alışkanlıklarından müzaheret etmek. Abes zamanlarını daha müfit geçirmeleri, hayatta kalburüstü olmalarını hatırlamak.” dedi.

“Okumanın yaşı yoktur” prensibiyle hem gailesiz hem dahi görmüş geçirmiş meslektaşlarının öğrencilere ve gençlere olumlu emsal olmak adına kitap okuduklarını tamlayan Sağlam, “Proje kapsamında okuma etkinliğimiz bitmeme edecek. Ayrıca ’10 April Polis Güçleri Haftası’nda da Milli Terbiye Müdürlüğümüzden aldığımız bilgiler doğrultusunda yer çok tezkere okuyacak öğrencilerimize hediyelerimiz olacak.” diye konuştu.

Ülkü Ortaokulu öğrencisi Elif Arınmış Öztürk de öğüt işlerken sınıflarına polis ağabeyleri ve ablalarının geldiğini dile getirerek, “Çok şaşırdık. Bizimle kitap idrak etmek istediklerini söylediler, gelişigüzel betik okuduk. Bu bizim tezkere okumayı sevmemizi pekiştirdi, çok eğlendik.” diye niteleyerek konuştu.

İlçe El Kütüphanesine organ olan polis güçleri memurları, buradan aldıkları kitaplarla ilçedeki okullara her an sınıf ve ekol kütüphanesinde öğrencilerle betik okuyor.

Share: