Pentagon bambaşka Parafin Saray ayrıksı konuşuyor! ABD’den Türkiye’nin El Kılıç Harekatı’na ilgili mankafa hamle

İstiklal Caddesi’nde PKK/PYD’li teröristlerin bombalı saldırısı sonrası harekete sabık Türkiye, hem Irak’ın kuzeyine hem dahi Suriye’nin kuzeyine El Kılıç Harekatı’nı başlattı. Hava harekatı ile haddinden fazla sayıda terörist tembel hale getirildi. Türkiye’nin operasyonları dünya gündeminde da serbest vadi buldu. Alelhusus KÖLE’den mevrut iki değişik açıklama dikkat çekti.

BENDE DEFANS BAKANLIĞI OPERASYONA KARŞI ÇIKTI

KUL Savunma Bakanlığı bahis için zaman sabahleyin saatlerinde yaptığı açıklamayla operasyona karşı imdi. Türkiye’dahi sivilleri meram kayran roket saldırılarının kınanmadığı açıklamada şu ifadelere vadi verildi: “Suriye ve Irak kuzeyine Türk gelgel saldırılarına ve Suriyeli Kürtlerin Türkiye’nin güneyine yıpranmamış saldırılar gerçekleştirdiğine dayalı haberler gördük. Bunlar, DEAŞ’a cebin mücadele ve grubun yeniden dirilmemesi üzere eş hedefleri yıldırma ediyor. KÖLE Savunma Bakanlığı, Suriye’deki durumu istikrarsızlaştıran seçme cins askeri hamleyi veya Irak hükümeti ile koordine edilmeden askeri faaliyetlerin gerçekleştirilmesiyle Irak egemenliğinin ihlal edilmesini reddediyor.”

BEYAZ SARAY: TÜRKİYE’NİN TERÖRE KARŞI KENDİNİ SAVUNMA HAKKI VAR

Parafin Saray’dan ise akşam saatlerinde alelacayip ayrımsız izah geldi. Türkiye’nin teröre cebin kendini defans hakkı olduğu belirtilen açıklamada, “Türkiye’nin güneyinde yasal terör tehdidi sürüyor. Kendisini defans hakkı var” denildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KÖLE’NİN ARTIK BİZİ BİLMESİ LAZIM

Öte yandan Tren ziyareti dönüşü konuşan Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “Biz bu operasyonla ilişik hangi Sayın Biden’la hangi Sayın Putin’le değme mülakat yapmış değiliz. Sahiden bu olayda da olduğu gibi, seçkin antlaşma söylüyoruz ya, aynı şeb ansızın gelebiliriz. Türkiye’nin güvenlik teşkilatı, bizler icazetli çalışmıyoruz. Tığ eğer bir girişim atacaksak bunun kararını veririz ve bu adımı birlikte atarız. Bu konuda Amerika’nın imdi bizi bilmesi lazım. Herhalde biliyordur. Bundan ahir süreçte elhak bizim çok elan koskocaman adımları kararlı tıpkı şekilde lacerem atacağımızı, atmamız gerektiğini bile inşallah bütünü görecek” ifadelerini kullanmıştı.

Share: