Pamukkale’nin Utku Bayramı konserleri Denizlileri coşturdu

Pamukkale Belediyesinin, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. Yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlediği konserlerine Denizlililer akış etti. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Muhteşem tarihimizin yeryüzü eke zaferinin 100. Sene dönümünde bizleri yalnız bırakmayan ve bu coşkuyu gelişigüzel faal tekmil vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Pamukkale Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl dönümü zımnında 15 Orak Ayı Delikliçınar Şüheda Meydanı’nda konserler düzenledi. Binlerce Denizlilinin doldurduğu yalınlık ilk olarak müstehap adlı rock grubu Tekil-A görüntü aldı. Birbirinden fena hâlde şarkılarını Galibiyet Bayramı’nın 100. Yılı amacıyla seslendiren gruba Denizlililer balaban bağlam gösterdi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Tekil-A Grubu’nun konserinin böylelikle sanatçılara çiçek vererek teşekkürname etti.

“Yaşa Türkiye Cumhuriyeti”

Burada yaptığı konuşmada 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılının coşkusunu yaşadıklarını rapor fail Başkan Örki, “Zaman Türk Milleti açısından majör tıpkısı gün. Bundan 100 sene ilk Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları ve muazzez Türk milleti, ülkemizi bölüp parçalamak talip ve göz koyan düşmanları balaban zaferle bertaraf ettiler. 30 Ağustos’tan sonra de düşmanları denizlere döktüler. Şayet o yengi olmasaydı zaman tığ burada, bir arada olamazdık. Eke bayrağımızın bu yurt üstünde dalgalanmasını ve Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasını Atatürk ve zırh arkadaşlarıyla muazzez Türk milletine borçluyuz. Bu araç ile 30 Ağustos Zaferi ilkin kalkışmak üzere bugüne kadar bu mutluluk, bu simge ve bu vatan için canlarını veren ermiş şehitlerimizi ve hayatlarını kaybeden gazilerimizi minnettarlık ve şükranla anıyorum. 100 sene ilk dünyaya ilan edilen bağımsızlığımızı zaman üstelik ayrımsız aşk ve heyecanla haykırmaya devam ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet kalıcı kalacaktır, yaşa Türkiye Cumhuriyeti. 30 Ağustos Galibiyet Bayramımız hümayun olsun” dedi.

Konuşmanın peşi sıra Necati ve Saykolar Grubu görüntü aldı. 70’li ve 80’li yılların Rum Halk Rock müziğini günümüze şeytanca haiz grubun seslendirdiği şarkılar, 15 Temmuz Delikliçınar Şüheda Meydanını dolduran binlerce Denizliliyi coşturdu. Gece yarısına kadar süren dinleti ile Pamukkale Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu vatandaşlara yaşattı. – DENİZLİ

Share: