Pamukkaleli güreşçilerden 27 madalya

Denizli’dahi, Pamukkale Belediyesporlu güreşçiler akıbet bir hafta içerisinde katıldıkları 4 ayrı turnuvadan 8 altın, 8 gümüş ve 11 bronz doğmak üzere toplanmış 27 madalya kazandı.

Pamukkale Belediyespor Kulübünün güreş branşı sporcuları, hem minder üstelik hem dahi besili güreşlerden madalya ile döndüler. İki minder güreşi, 2 yağlı güreş girmek amacıyla 4 ayrımlı turnuvadan mecmu 27 madalya ile dönen Pamukkaleli güreşçiler, kalburüstü sonuçlar almaya bitmeme ediyor. Pamukkale Belediyesporlu minder güreşçileri, 26 Ağustos tarihinde Çameli Kültür ve Spor Festivali’nde miniklerde 3 kızıl, 4 gümüş ve 7 bronz girmek için 14 madalya kazandı. Çameli’nde 26 kilo kategorisinde Enes Kepenek bir numara, Mustafa Ev ikinci oldu. 30 kilo kategorisinde Topluluk Abay bir numara, H. Imge Alver üçüncülük elde etti. 34 kilogram kategorisinde güreşen Eray Özcan ikinci, Asalet Ciddi ve Göktuğ Muazzez üçüncü oldular. 38 kilogram kategorisinde Daniel Erfani üçüncü; 42 kilo kategorisinde Büyük Nazır bir numara ve Koçak Dönme ise üçüncü oldu. 48 kilo kategorisinde Mualla Meram Akraman üçüncü; 57 kilo kategorisinde Hamza Bağımsız ikinci; 65 kilogram kategorisinde M. Yüce Aldanmaz üçüncü ve 75 kilogram kategorisinde Mahmutcan Sarıoğlu ikincilik elde etti.

30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yıl dönümünde Çivril’birlikte gerçekleştirilen Minikler Greko Romen Minder Güreş Turnuvası’nda gökçe beyazlı kulübün minder güreşçileri 3 kızıl, 3 gümüş ve 4 bronz kalkışmak için 10 madalya kazandı. Çivril’da 26 kilogram kategorisinde Enes Pervane bir numara; 30 kilogramda Melik Alp Keder birinci; Eray Özcan’da 34 kilogram kategorisinde birincilik elde ederken, H. Rüya Alver ikinci, Egemenlik Mualla Moradi üçüncü oldular. 38 kilogram kategorisinde Yahya Sönmez üçüncü 44 kilo kategorisinde Uca Vekil üçüncü, 62 kilogram kategorisinde Osman Şimşek ikinci; 75 kilogram kategorisinde M. Şanlı Kurt ikinci olurken, Mahmut Birey Sarıoğlu üçüncülük elde etti.

Pamukkaleli semirtilmiş güreşçilerden 3 madalya

Pamukkale Belediyesporlu semiz güreş sporcularından, Yılmayan Icra Vekili, Seydikemer Belediyesi Taraça Semirtilmiş Pehlivan Güreşleri’nde kol bağlayarak, aşağılık itidalli alelade boyda 83 sportmen arasından ikinci adına sim madalyanın sahibi oldu. Gine gökçe-beyazlı kulüp pehlivanları Korkuteli 32. Zer Kiraz Festivali Semiz Güreşçi Güreşleri’nde, 2 değerli madalya kazandı. Basamak boyunda işlek rakiplerini geride bırakan Beytullah Zerrin, zer madalyalarına bire bir yenisini ekledi. Demet hasis boyunda branş bağlayan Imge Erdoğan’da birincilik elde ederek değerli madalyanın sahibi oldu. – DENİZLİ

Share: