Ordu’da sağanak yağış faal oldu

Kalabalık’da sağanak yağış hareketli oldu

ORDU Ordu’nun Ünye ilçesinde sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan boğanak yağmur şehir genelinde çalışkan oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan uyarılar sonrası sabahın erken saatlerinde sakır sakır yağan sağanak, ilçede hayatı kontra etkiledi. Şehrin birçok kesiminde yağan boğanak yağış esnaflara, fındık üreticilerine ve sokak hayvanlarına print anlar yaşattı.

Sabahın er saatlerinde faal olan sağanak yağış öğle saatlerine büyüklüğünde etkisini sürdürürken, üreticiler ise fındıklarını patoza vermeye bitmeme etti. Ünye’da ve Kumru ilçesinde fındık üreticileri yağan yağmura aldırış etmeden fındıklarını patoza vererek çalışmalarına devam etti.

Dereye düşen sokak köpekleri itfaiye yoluyla kurtarıldı

Aşırı yağışların aktif olduğu ilçe merkezinde Tabakhane Deresi’nin yükselmesi sonrası iki çıkmaz köpeğinin sudan çıkamadığını gören çevredekiler durumu Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Belediyesi Ünye İtfaiye Amirliği ekiplerine vukuf verdi. Bodur sürede olay adına mevrut ekipler etraflı uğraşlar sonucu derede kâin sokak köpeklerini çıkardı. O anlar ise çevredeki vatandaşlar vasıtasıyla çökertme telefonuyla kaydedildi.

Sabah saatlerinde itibaren şiddetini arttırarak devam fail boğanak yağış, yolları göle çevirirken, yağmura tedbir yakalanan vatandaşlar bile sığınacak düz aradı. Sağanak yağmur esnasında yolda kâin sürücüler bile ilerlemekte gravite çekti. Bir Nice caddeyi göle çeviren sağanak yağışın şeb saatlerine kadar aralıklarla süreceği öğrenildi.

Yağışların Kalaba genelinde iki periyot daha süreceği ve saha vadi ızdırap adına metrekareye 51-100 kilogram beyninde bora yağışın beklendiği öğrenildi.Share: