Ordu’da iyesiz zooloji amacıyla mama üretimi

Kalaba Büyükşehir Belediyesince, iyesiz hayvanlara yönelik tecrübe amaçlı mama üretildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Kalabalık Büyükşehir Şehremini Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde alanında kavi çokça uzman eliyle detaylı süredir üzerinde çalışılan mamanın üretimi yapıldı.

İlk adına deneyim amaçlı yerine üretilen mamalar sahipsiz hayvanlara verildi. Sekans üretimi, Büyükşehir Belediyesinin yapılış çalışmalarının arkası sıra başlayacak olan mamalarla sahipsiz hayvanların nevale ihtiyacı karşılanacak.

Açıklamada değerlendirmesine meydan sunulan Yer Dulda ve Arama Dairesi Başkanı Eğlence Okutucu, üç kök çaça üretimi yaptıklarını ve içeriğinin tamamen kendilerine ilgili olduğunu belirtti.

Okutucu, çalışmanın, hem darülfünun hem üstelik bu alanda ilişik ve kart kişilerle yaptıkları düşün alışverişiyle geliştirildiği anlatarak, “Mamaların prospektüsü ağız ağıza bize ilgilendiren. Mamalarımız bala, balaban köpek maması ve pisik maması olarak üç türde protein oranı faziletkâr ürünler olarak üretildi.” ifadesini kullandı.

İlk denemeleri tamamladıklarını dile getiren Okutucu, “Memnuniyeti ölçüyoruz ve birey dostlarımız bu mamayı berenarı sevdiler. Bizlerin bu anlamda tıpkısı üretim tesisi hazırlığımız var. Bundan ahir süreçte üstelik üretimi tamamen belediyemize ilgilendiren başlamak için faaliyetimizi başlatmış olacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Share: