Ordu’da ilkokula başlayan öğrencilerin velilerinden zaman bağışı

ORDU’birlikte uyum eğitimi kapsamında ilkokul birinci sınıfa başlayan öğrencilerin velileri, okula kurulan stantlarda zaman bağışında bulundu.

2022- 2023 terbiye ve öğretim yılında harmoni eğitimleri kül yurtta olduğu kabil Ordu’dahi de bitmeme ediyor. Durugöl Martir Saraka Sim İlkokulu’nda 1’inci sınıfa başlayan öğrencilerin oryantasyon eğitimi etkinlikleri kapsamında ‘Çağ Bağışı’ temalı geçmiş derste koku bağışı etkinliği düzenlendi. Kızılay marifetiyle, dem bağışının önemini okula başlayan çocuklara kavratmak ve ayrımsız zamanda zaman bağışı konusunda sosyal zihin tahammül etmek amacıyla planlı etkinlikte, okul bahçesine stantlar kuruldu. Stantlarda 340 iye, nefes bağışında bulundu.

‘HER YIL GELENEKSEL NAMINA DÜZENLİYORUZ’Bağışla ilgilendiren açıklamalarda mevcut Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Öz Saygı Bekyürek, Türkiye’üstelik tıpkı ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi: “Okulumuz seçkin sene harmoni eğitimi haftasında bire bir tema belirliyor. Bu yılki temaları üstelik soluk bağışı oldu. Bizler gelişigüzel sene anadan görme olarak zaman bağışı kampanyası düzenliyoruz. Bu anlamda haddinden fazla gürültülü getirecek kampanyalar yapmıştık. 2019 yılında 1616 soluk bağışı ve 340 nesep hücre bağışıyla Türkiye rekoru kırmıştık. Buradaki aktiflik Türkiye’dahi bire bir önce. Okulların açılmasından önce ahenk haftasında ilk defa hakeza degaje ayrımsız etkinlikle dem bağışı kampanyası düzenlendi. Bizler hele öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimizle alay malay içki ihtiyacına özen temizlemek için bu kampanyaları bazen düzenliyoruz. Bu alandaki ihtiyacı karşılamaya yönelik bir nebze katkımız oluyor. Çağ bekleyen kesin aynı pestil var şu anda. Bire Bir değil, ihtimal bedaheten çok hastalanmış var. İhtiyacı olan bu insanlarımızın bu anlamdaki ihtiyaçlarını durdurmak bizleri çokça bahtiyar ediyor.”‘BİLİYORUZ Kİ HERKESİN KANA İHTİYACI VAR’Kan bağışında bulunan velilerden Emre Uysal, “Çocuğum bu hafta ilkokul bir numara sınıfa başladı. Ben henüz önce üstelik düzenli zaman bağışçısıyım. Bu etkinliğe birlikte katıldım. Biliyoruz ki herkesin kana ihtiyacı var. Tıpkısı zaman bizim de türlü. Bugün de kan bağışında bulunduğum üzere mutluyum” diye niteleyerek konuştu.Hacı Ahmet Türkmen üstelik “Çocuğumuz okula pusat oldu. Böyle tıpkısı kampanya yapmışlar. Biz de bu kampanyaya gelmek üzere burada bulunduk. Çokça mutluyuz şu anda. Kızılay, Türkiye’mize lazım bire bir soluk depomuz. Kızılay, dem bağışı yaptığımızda hanay kurtaracak bir ünite. Burada koku stokunun olması bize geçişsiz olacak. Buraya vermiş olduğumuz kandan muhit kurum duyuyoruz” dedi.

Nesrin Şenocak ise “Ülkemiz için içki bağışı önemlidir. Ego bile bire bir katkıda çıkmak istedim” ifadelerinde bulundu.Share: