Oportünist simitçi 7,5 liraya evcil halka sattığı simidi turiste 20 liradan veriyor

Turizmin cesim merkezlerinden olan Demre’deki Aziz Nikolaos Anıt Müzesi, sene süresince binlerce domestik ve ecnebi turisti ağırlıyor. Antalya’da cıvıl cıvıl M.Ö. ve eşi H.Ö. (49), tatile gittikleri Demre’üstelik Eren Nikolaos Anıt Müzesi’ni müzakere etti. Müzenin yanındaki simitçiden simit almak talip M.Ö., simitçinin kendisine simit satmaması üzerine şaşırdığını belirtti. Turistin yanında namına düğürcük satılmayan M.Ö., simitçiyle diyaloğunu cep telefonuna kaydetti.

TURİST VE YERLİ BÖLÜT FARKLI TARİFE

Simidin yerli halka 7,5 liradan, turistlere 20 liradan satıldığını öğrenen M.Ö., ”O kadar simit var. Neden bana ‘sana düğürcük yok’ diyorsun. Turistlere ayrı mı oluyor bu hisse senedi. Aynı şeyin bedeli neyse odur. Rüfeka, görüyorsunuz simitçimiz bize Türk olduğumuz amacıyla düğürcük vermiyor. Bana önce önce simit yok dedin” diye niteleyerek aksülamel gösterdi.

SİMİT TURİSTE 1 EURO

Yaklaşık 1 metre uzunluğunda sıralı simitlerin olduğu görülen kamera kayıtlarında simitçi, ”Ben turistin birlikte sana düğürcük satamam. Ben turiste 20 liradan simit satıyorum. Sana 7,5 liraya verdiğimi görürse kayırıcı hangi der, düğürcük veririm koca, neden vermeyeyim ama turistin yanında ‘namevcut’ derim koca. Ben simidi 20 liraya satıyorum. Sana orada veremem” dedi. Bu tam simitçi, simidin fiyatını soran turiste, ”1 euro” yanıtını verdi. Simitçinin o anları kameraya yansıdı.

”KISA VADEDE ÇÖZECEĞİZ”

Demre Belediye Reisi Okan Kocakaya, oportünizm yapan simitçiye tepki gösterdi. Kocakaya, ”Sizin görüntüleri göstermenizle duruma nakit olduk. Belediyedeki arkadaşlara buyruk verdim. Gönül araştırılacak, muktezi amal yapılacak. Bahis takibimiz altında. Gelişmemiş vadede çözeceğiz dedi.

”İKİLİ AYRIMI AKLA YATKIN BULMUYORUZ”

Okan Kocakaya, farkı eşit uygulamasını makul bulmadığını belirterek, ”Turizmde bozukluk bu şekilde anılalım. Sonuçta ülkemize gelip musahabe eden vatandaşlar. Tığ birlikte turizmle ait çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hakeza düet ayrımı akla yatkin bulmuyorum. Ona satıyorum, diğerine satmıyorum gibi şeyler asla bizim bölümleme edebileceğimiz ayrımsız molekül değil. Bizim göz açımız ve davranışımızla asla hakeza olmadı. O yüzden acul bir şekilde bu işi nihayete kavuşturacağız” diye konuştu.

Share: