Onikişubat’ta yaz kursları sona erdi

Onikişubat Belediyesi, alanında eksper öğreticilerinin katılımıyla başlatılan saz, gitar, foto ve İngilizce üzere sanatsal ve şahsi hisse senedi branşlarındaki yaz kurslarını tamamladı.

Şehit Serkan Yılmaz Bilgi ve Firez Evi’nde planlı kapanış törenine Başkan Hanefi Mahçiçek birlikte katılarak, öğrenciler ve velileriyle benzeri araya geldi. Putrel ve gitar kurslarına katılan öğrenciler, öğrendiklerini faal performansla gösterirken, kılık kursu öğrencileri de açtıkları sergiyle göz doldurdu.

Veli ve öğrencilere seslenen Başbuğ Mahçiçek, “Bu ülkenin ve hepimizin geleceği olan çocuklarımızın elan gani yetişmesi, henüz aydınlık ve bu ülkenin değerlerine daha çok sahip sâdır tıpkı zürriyet olması için gayret ediyoruz. Elhak müzik de haddinden fazla majör benzeri değerimiz. Çocuklarımızın duygularını imar etmek, onların zihni gelişimlerine artık ayar çoğaltmak ve elan üstelik önemlisi ızdırap alışkanlıklardan korunmasını uydurmak yerine bu kursları önemsiyoruz. Çocuklarımızın çokça çok özen etmemiz geçişsiz. Kimlerle geziyor, kimlerle hangi yapıyor, hangi kabil alışkanlıkları var bunlara dikkat etmemiz geçişsiz. Bizim ve bu ülkenin geleceği bu çocuklarımız” dedi.

Kurslarla alay malay çocukların biberli alışkanlıklardan üstelik uzak kaldığına vurgu eden Komutan Mahçiçek, velilere uyarılarda bulanarak, “Çocuklarımızı o yara alışkanlıklardan kurtarmak için bizim kültürümüzü bile barındıran, eğitim muhtevalı bu kurslara irsal etmeliyiz. Dolayısıyla velilerimizi anımsatmak istiyorum. Alelhusus karı kardeşlerim, herhangi bir şeyi bırakalım, çocuklarımıza topluluk çıkalım. Dünyadaki işlerin kâffesi sağlık gider amma çocuklarımız arkamızdan bire bir Fatiha okursa bize kalacak olan odur. Maalesef biz dünyaya dalıyoruz, çocuklarımızı unutuyoruz. bu kabilden yanlışlıkları bilcümle gelişigüzel düzelteceğiz. Belediye namına bizler bile, sizler da bütün alay malay mücahede edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Darülfünun tedbir kurslarının yeniden başlayacağı müjdesini da veren Komutan Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Mail benzeri zamanda lise çağındaki çocuklarımız amacıyla Bilgelik ve Kültür Evlerimizde Üniversite Tedbir Kursları açacağız. Ağız Ağıza ücretsiz şekilde yavrularımız üniversiteye hazırlanacak. Tığ tıpkı fırsat eşitliği sağlamak istiyoruz. Parası olan dershaneye gidebiliyor amma sıfır gidemiyor. O Hâlde gidemeyenlere uray yerine imkan sağlamamız geçişsiz. Kayıtlarımız başlayacak, ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarını dershanelerimize yönlendirelim. Bizim kurslarımız o mülk sunulan kurslardan dahi nakıs değil bunu da bilin. Bu seneki muvaffakiyet oranımız yüzdelik 83. Rastgele hizmette çocuklarımızın yanındayız. Antrparantez ilkokul 2’nci sınıftan itibaren 80 binden fazla tezkere matlup öğrencilerimize dağıtacağız. Bu ülkenin çocuklarını iyi yetiştirebilirsek İnşallah, ülkemizin geleceği çok henüz gür olacaktır. Bunları unutmayalım, çocuklarımıza eş çıkalım. Okumaları amacıyla çaba edelim, kız-koca ayrımı dahi kesinlikle yapmayalım. Tanrı üzeri verdiği sürece çocuklarımızın henüz ongun yetişmesi üzere elimizden mevrut gayreti göstereceğiz.” – KAHRAMANMARAŞ

Share: