Nevşehir’in caddelerinde asfalt serimi başlayacak

Nevşehir Belediyesi enfrastrüktür yenileme çalışmalarını şehrin birçok noktasında birlik hızıyla sürdürüyor. Uray ekipleri akıbet adına Borsa Kavşağı’ndan Tutkun Aksata Yeri arkasını izlem ederek Dr. Kapalı Ahmet Caddesi’ne uzanan yolda başladığı çalışmalarını kilolu ayrımsız şekilde sürdürüyor.

Nevşehir Belediyesi eliyle tıpkısı müddet önce Alacaşar Yolu yerine bilinen Dr.Merbut Ahmet Caddesi’nde başladıkları altyapı restorasyon ve hamam asfalt çalışmalarını tamamladı. Bu yolun trafiğe açılması ile gelişigüzel şehremaneti ekipleri Borsa Kavşağı’ndan Mecbur Pazar Yeri arkasını izlem ederek Dr. Ilişkin Ahmet Caddesi’ne uzanan yolda enfrastrüktür yenilenmesi üzere çalışmalarına başladı.

Su ve Şebeke İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar ile gelişigüzel burada bulunan ve sıkça akarsu kesintilerine illet olan çarkıt asbestli içme suyu boruları bakir sulp polietilen borular ile değiştirilecek. Antrparantez geçtiğimiz yıllarda özellikle sağanak yağışlarda bu bölgede yaşanan taşkın riskini ortadan gidermek için üstelik yağmur suyu hatları yapılacak.

Altyapı restorasyon çalışmalarının ardından ise Bilgelik İşleri Müdürlüğü ekiplerince sıcak asfalt serimi gerçekleştirilecek. Bölgede gerçekleştirilen çalışmaları yanı sıra komutan yardımcısı Ersin Erol ile gelişigüzel inceleyici Belediye Reisi Dr. Mehmet Savran, 29 Ağustos pazartesi gecesi başlayan çalışmaların 4 Ilkgüz Muamele günü gece saatlerine büyüklüğünde tamamlanacağını ve yolun yeniden trafiğe açılacağını açıkladı.

Bu bölgede hele sağanak yağışlarda esnafların tartı çektiğini ve bunu çelmek amacıyla burada yağmur suyu tefcir hatları oluşturacaklarını tamlayan Savran, içmece suyu hatlarının dahi yenilenerek buranın kuvvetli tıpkısı altyapıya kavuşturulacağını söyledi.

Deveci henüz sonra çalışmaların olduğu bölgedeki işyerlerini mülakat ederek esnaflarla sohbet etti. – NEVŞEHİR

Share: