Nevşehir’den gücük bodur

Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Deveci, site merkezinde düzenlenen madun ve üstyapı çalışmalarını inceledi.

Belediyeden yapılan kayıtlı açıklamaya göre, Başbuğ Savran, Bekdik ve 15 Temmuz mahallelerinde şehremaneti ekiplerince sürdürülen mesai alanlarında ilgililerden vukuf aldı, mahalle sakinleriyle ayrımsız araya gelerek arkadaşça etti.

Vatandaşın murat ve önerilerini dinleyen Savran, fotoğraf çektirdiği çocuklarla benzeri süre basket oynadı.

Mahallelerde gerçekleştirilen değiş ve dönüşümün hızlı hızlı bitmeme edeceğini tamlayan Deveci, “Nevşehir’imizin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımız söylentiye değil, icraata bakıyor. Vermiş olduğumuz kamu sözleri hepyek yerine getiriyoruz. Bizim derdimiz milletimize gitmek. Çünkü biz bu şehre sevdalıyız.” diye konuştu.

Devrilen otomobilin sürücüsü yaralandı

Nevşehir’in Göreme beldesinde defa kenarına devrilen otomobilin sürücüsü yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, H.G. idaresindeki 50 UH 120 plakalı makine devrildi.

Kazada yaralanan vasıta sürücüsünün hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

“Üniversiteler Asayiş Oturmuş Toplantısı” yapıldı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel başkanlığında “Üniversiteler Güvenlik Yerleşmiş Toplantısı” düzenlendi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden (NEVÜ) yapılan kayıtlı açıklamaya bakarak, Valilikteki toplantı, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Selek Aktekin, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Büyük Karasar, Nevşehir İl Kurnaz Komutanı Kurnaz Kıdemli Miralay Bahittin Gaye Mümasil, Nevşehir İl Güven Müdürü Ulu Loğoğlu, Nevşehir Toyluk ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, kaymakamlar ile gâh alım yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yeni eğitim tedris yılına yönelik mücahede ve hazırlıkların görüşüldüğü toplantıda, akademik çalışmaların huzur ve atılganlık içerisinde yürütülmesi, Erdemli Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumuna sınırlı yurtlar ile özel öğrenci sıkı ve pansiyonlarının koordinasyon içerisinde fiilen mukteza tedbirlerin uygulanması yönünde karar makbuz.

Share: