Nevşehir’de zincirleme trafik kazasında 2 dirilik öldü, 8 emanet yaralandı

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 2 dirilik hayatını kaybetti, 8 emanet yaralandı.

Niğde- Ankara Otoyolu Yazıhüyük beldesi sınırlarında, sürücüleri daha belirlenemeyen PC 486 plakalı tıra, komple nedeniyle yavaşlayınca AX 9376 ME plakalı makine çarptı.

W 35315 K plakalı otomobilin birlikte bu araçlara çarptığı kazada, Rahime G, görüngü durumunda yaşamını yitirdi. Kazada yaralanan 9 hayat, ambulanslarla Nevşehir ve Aksaray’daki hastanelere sevk edildi. Yaralılardan Emik D, Nevşehir Oran Hastanesi’nde yapılan müdahaleye karşın kurtarılamadı.

Hastaneye mevrut Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, İl Sağlık Müdürü Rahim Ünlübay’dan bilgelik aldı.

Becel, gazetecilere, yaralılardan durumları ciddi olanların bulunduğunu belirterek, “Tır, meşgul yağışı dolayısıyla yavaşladığı esnada arkadan mevrut Ukrayna plakalı araç tıra çarpıyor. Tır sürücüsü araçtakileri tahliye ederken arkadan Avusturya plakalı üçüncü bire bir çevirici geliyor ve ilçe özne araca çarpıyor. Nevşehir Ihtişam Hastanemizde 3 gaileli bulunuyor. Özel hastanelerde da 3 yaralı var. Tıpkı Türk vatandaşı hayatını kaybetti. Yaralıların üçünün durumu korkulu, diğerleri gür. Yaralılara ivedili şifalar ve ölüm eden vatandaşımız için başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.Share: