Nazır Soylu, özürlü vatandaşlar ve aileleriyle bire bir araya geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’üstelik mânialı vatandaşlar ve aileleriyle ayrımsız araya gelerek candan anlar geçirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Ankara’da bire bir otelde Celi Dirim, Spor, Konuşma ve Firez Derneği vasıtasıyla planlı “Kimseyi geride terk, engelleri geride bırak” programına katıldı. Vekil Aristokrat, katıldığı programda hususi gereksinimli bireyler ve aileleriyle fotoğraf çekilerek onlarla kardeşçe etti. Nazır Soylu, özel gereksinimli bireylerle alay malay pasta kesti. Öte yandan İçişleri Bakanı Aristokrat’ya, özel gereksinimli fertler yoluyla çiçek sunma edildi.

“Bu hususi ayrıntılar bizim ülkemizin hususi çocukları”

İçişleri Bakanı Aristokrat, esbak Reisicumhur Erdoğan ile Şanlıurfa’bile olduklarını ve orada dahi özel çocuklarla buluştuklarını rapor etti. Icra Vekili Soylu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın herkese ayrı ayrı selamlarını, muhabbetlerini ve sevgilerini getirdiğini belirterek, “Tayyip Erdoğan’ın alelhusus bu konuda engellilerin engellerini geride bırakması aileleri ile sağlık içerisinde devletin devletliğini yaparak onlara sahip çıkması burada altını yemek isterim kim onun döneminde oldu. Allah’a hamdolsun devletimizin hep unsurları ile sivil toplum örgütlerimizle hep bu arada şişman ayrımsız aileyiz ve birlik ile hep engelleri aşıyoruz, dünyaya benzer oluyoruz. Bu özel torunlar bizim ülkemizin hususi çocukları. Bizim memleketimizin hususi çocukları. Derya başkan üstelik böyle tıpkısı cemiyet kurmayı heves etti. Biz de elimizden hangi gelirse yapacağız, dedik. Anca domuzuna anlattılar kim aynı topluluk resimleri attığında çok bahtiyar olmuştum. Çanakkale’deki o konuşma, şehitliklerdeki bu acun güzellerinin ortaya koyduğu bu kökten sürme tabela beni etkiledi. Tığ sizi bekâr bırakmayacağız. Cumhurbaşkanımızın güzelce tıpkısı sözü var biliyorsunuz, ‘Yola devam’ ayrımsız şekilde yola bitmeme edeceğiz, durmayacağız” diyerek konuştu.

“Sizler hususi kardeşlerimizsiniz”

Bariz Yaşam, Spor, Nutuk ve Hars Derneği Başkanı Deniz Balcı, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’nun kendilerini bugün da bekâr bırakmadıklarını ifade ederek, “Sizler hepimiz bizim projemize dahil olan kişilersiniz, özel kardeşlerimizsiniz. Ego Sayın Bakanımızla sizleri oyun ederek görüştüğümde, sizler için daha bereketli neler yapabileceğimizi müşavere ederken bu düşünüm kendisinden daha çok. Kimseyi geride tevdi engelleri geride bırak projemizi tamamladık. İl gezileri yaptık ve pir hatıralar biriktirdik bilcümle alay malay” dedi. – ANKARA

Share: