Naci Ağbal, Kazancı Ana Ortaklık Komutan Yardımcısı oldu

Kazancı Ana Ortaklık umumi asamble toplantısında alınan kararla, sakat Gestalt Bankası Başkanı Naci Ağbal, Ateşçi Ana Ortaklık ve iştiraki Aksa Enerji Umumi Heyet Komutan Yardımcısı görevlerine getirildi. Ağbal tıpkısı zamanda Ocakçı Ana Ortaklık, Aksa Erke ve Aksa Zindelik şirketlerinin icra kurullarında üstelik faal fariza algı.

Şirket vasıtasıyla yapılan açıklamada, “Çabukça değişen ve çok muhtelif fırsatları barındıran global erke piyasalarında, Aksa Şirketler Grubumuz ile ‘küresel dinç benzeri oyuncu’ olma hedefi doğrultusunda çetin bire bir çaba içindeyiz. Erke alanındaki tecrübe ve yetkinliklerimizi küresel vizyonumuz ile birleştirerek uluslararası pazarlarda büyümeye kararlıyız” ifadelerine saha verildi.

Açıklama şöyle devam etti: “Hissedarlarımız ilkin gelmek üzere, birlik paydaşlarımız üzere ayar üretmeye odaklanan tıpkısı strateji temelinde, yatırımlarımızı müzayede ve çeşitlendirme amacında dahi eke icraat yürütüyoruz. Oluşturduğumuz bu stratejiyi dinamik aynı kurumsallaşma ile destekleyeceğiz. Bu çerçevede Sayın Naci Ağbal’ın, Kazancı Holding ve Aksa Enerji Istihsal A.Ş.’ye Umumi Heyet Komutan Yardımcısı yerine katılması hem küresel stratejimizin oluşturulmasında hem de hayatiyetli finansal yapımızın global stratejimize makul biçimde şekillendirilmesinde bizlere balaban bir bunaltıcı ve derece katacak.”

Ocakçı Holding İcra Kurulu Üyeleri

Genel Kurul toplantılarında alınan kararlar sonrası bakir görev dağılımı şu şekilde oluşturuldu:

Cemil Ateşçi – Ateşçi Holding ve Aksa Enerji İcra Müesses Başkanı

Naci Ağbal – Kazancı Ana Ortaklık Globalleşme Stratejileri ve Mali İşler Başkanı

Ömer Yenmiş Baktır – Ateşçi Ana Ortaklık Finans ve Aksa Elektrik Üreteci İcra Kurulu Başkanı

Necati Baykal – Kazancı Holding ve Aksa Jeneratör İcra Oturmuş Üyesi

Barış Erdeniz – Ocakçı Ana Ortaklık Eş Birimler ve Aksa Hareketlilik, Aksa Tarım ve Turizm İcra Müesses Başkanı.

NACİ AĞBAL KİMDİR?

Naci Ağbal, 1 Familya 1968 tarihinde Minteha ve Yakup Ağbal çiftinin çocuğu adına Bayburt’un Yoncalı köyünde doğdu. İlk, mutedil ve ortaöğretim öğrenimini Çorum’dahi tamamladıktan sonraları 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Panel Bilgiler Fakültesi Amme Idaresi Bölümü’nden mezun oldu. Tıpkı yıl Teftiş Kuruluna girdi, 1993’te Maliye Müfettişi oldu. Efdal Lisans eğitimini 1998 yılında Exeter Üniversitesi İş İdaresi Genel İşletme Yönetimi (MBA) Programında tamamladı.

2003 yılında Gelirler Umumi Müdürlüğü Ofis Başkanlığı görevine, 2007 yılında Bütçe ve Finansal Kontrol Genel Müdürlüğü’ne atandı. Teşrinievvel 2008 tarihinde Bakanlar Kurulu kontenjanından Yükseköğretim Yerleşmiş (YÖK) üyeliğine seçildi. 8 Mart 2008 tarihi bakımından birlikte Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Yıldız Bilimi üyesi oldu. 12 Haziran 2009 tarihinde Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atandı.Bu görevini 9 Şubat 2015 tarihine büyüklüğünde sürdürdü

Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri’nde YANLIŞSIZ Fırka Bayburt mebus adına Meclis’e girdi. 13 Ilkgüz 2015 tarihinde AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine başladı. Kasım 2015 Türkiye Umumi Seçimleri’nde tekrar AK Parti Bayburt mebus yerine Meclis’e girdi.

64. ve 65. Türkiye Hükûmeti’nde Maliye Bakanı yerine görevlendirildi.

2018-2020 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı Takip ve Bütçe Başkanı görevini yaptı.

Ağbal, 7 Teşrinisani 2020’de Eşkal Bankası Başkanı Meram Tevazulu namına göreve atanmıştı. Ağbal’ın, 20 Mart 2021’de Tarz Bankası başkanlığı görevi sona erdi.

Ateşçi Ana Ortaklık’üstelik kayırıcı düzem atama

 

Ateşçi Ana Ortaklık, Aksa hissesi sattı

 

Ateşçi Holding’in paylarını satın aldı

 

İşte Naci Ağbal’ın yıpranmamış görevi

 

Share: