Mutekit cinayetlerinin çıban şüphelisi yakalandı

Albuquerque Polis Güçleri Departmanı Şefi Harold Medina, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Albuquerque’üstelik en son ayrımsız Mütedeyyin erkeğin öldürülmesine karıştığına inanılan aracın izini sürdük. Güdücü gözaltına alındı ve cinayetlerin başlangıç şüphelisi o.” ifadesini kullandı.

Polis, olayla ilgilendiren gelişmelerin elan sonradan aktarılacağını bildirdi.

Polis Güçleri, önceki dolaşma, saldırılarla bağlantılı olduğunu düşündüğü boz benzeri aracın fotoğrafını ve detaylarını yayımlayarak, aracın bulunması için halka çağrıda bulunmuştu.

New Mexico eyaletinin sunu şişman şehri Albuquerque’de, 3’ü sonuç iki hafta ortamında tutmak için geçen kasımdan bu yana 4 Müslümanın vurularak öldürülmesi istinkâf etmek ve endişeye hastalık olmuştu.

62 yaşındaki Mohammad Ahmad, Teşrinisani 2021’dahi helal market işletmesinin arkasındaki miftah parkında ölü bulunmuştu.

41 yaşındaki Aftab Hussein, 26 Temmuz’üstelik apartmanının park yerinde vurularak öldürülmüştü.

Mektepli lideri 27 yaşındaki Muhammad Afzaal Huşsain, 1 Ağustos’ta New Mexico Üniversitesi yolunda vurularak öldürülmüş, 5 Ağustos Cuma Namazı gecesi dahi 25 yaşındaki Naeem Hussain silahlı saldırıların sonuç kurban olduğu açıklanmıştı.

Albuquerque Polis Departmanı, öldürülmüş Müslümanların soy ve ilmek hepten namına maksat seçildiklerine ve katilin tıpkı emanet veya kişiler olduğuna inandıklarını belirtmişti.

ESIR Başkanı Joe Biden üstelik Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Albuquerque’da 4 Dindar erkeğin korkunç şekilde öldürülmesi beni öfkelendirdi ve üzdü. Bu konuda umum anket sürerken, dualarım kurbanların aileleriyle ve yönetimim Dindar toplumun birlikte ruhlu şekilde duruyor. Bu nefret kırcı saldırıların BENDE’birlikte yeri yok.” ifadesine saha vermişti.

BENDE borsaları pahalılık verisi öncesi düşüşle kapandı

 

Türkiye’den MEMLUK’ye ‘Mütedeyyin cinayetleri’ tepkisi

 

Kanada’üstelik Müslümanlara yönelik tiksinme suçları yüzdelik 71 arttı

 

Share: