Muş’taki oto lastikçilerde “kış lastiği” mesaisi

Muş’taki oto lastikçilerde “şita lastiği” mesaisi

MUŞ – Muş’ta 1 Aralık’ta başlayacak olan şita lastiği uygulaması çerçevesinde sürücüler araçlarının lastiklerini tagayyür etmek amacıyla oto lastikçilerde çokluk oluşturdu.

Muş’ta havaların soğuması ve meteorolojinin yağış uyarısı yapmasının ardından oto lastiği satıcılarında bahir yaşanmaya başladı. Türkiye’nin bildirme haddinden fazla kar yağışı alan illeri arasındaki Muş’ta lastikçilerin yolunu markajcı sürücüler, yağışlar öncesi araçlarının lastiklerini değiştiriyor. Yoğunluğun oluştuğu oto lastikçiler, yağışlar yaşanmadan sürücülerin bir an geçmiş lastiklerini değiştirmeleri gerektiği uyarısında bulundu.

Sürücülere kar yağışı yaşanmadan korse değişimi uyarısında kâin lastik ustası Tuncay Avçil, 2022-2023 şita lastiği değişimi sezonunun başladığını söyledi. Vatandaşların sakil kar yağışı ve yağmurda mağdur olmamaları için lastik değişiminin eke olduğunu anlatan Avçil, “Şu anda yoğunluğumuz yavaş yavaş başladı. İlla beyin yağmasını bekleyelim diye bire bir molekül namevcut. Doğrusu şita sezonuna girmiş bulunuyoruz. Maşrık Küçük Asya Bölgesinde ve özellikle Muş ilimizde şita mevsimi er geliyor. Müşterilerimizin mağdurluk yaşamamaları için erkenden açacak lastiklerini değiştirmelerini öneriyoruz” dedi.

Araç lastiklerini muhavvil sürücülerden Serhat Aydoğdu ise “Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte aracımın lastiklerini değiştirmeye geldim. Yarın tıpkı aktarılma kar yağışı yaşanırsa rehavet çekmeyelim. Şita lastiği muhteşem” diye konuştu.

Share: