Muş’ta umutla bekleyen anneler, 81. haftada birlikte eylemlerini sürdürdü

Muş’ta umutla muntazır anneler, 81. haftada birlikte eylemlerini sürdürdü

MUŞ – Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK vasıtasıyla kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan annelerin enik nöbeti bitmeme ediyor.

HDP önünde evlatlarına kavuşacakları günü umutla bekleyen anneler, 81. haftada birlikte eylemlerini sürdürdü. Parti binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını isteyen anneler, HDP ve PKK’ya beddua okudu. Evlatlarına ansız dönmeleri amacıyla çağrıda kâin anneler, çocuklarının döneceği haset bekliyor.

“Devletin şefkati haddinden fazla büyüktür”

Oğlu amacıyla eylemini sürdüren ata Halit Altun, “Muhsin oğlum 8 yıldır HDP seni kandırdı götürdü. Şu zaman var mısın bulunmayan musun bilmiyoruz. Yeter bu acıyı bize çektirdiğin. Aramadığım vadi kalmadı. Neye servet olursa olsun tıpkısı canım var ve bu yolda vereceğim seni bulana büyüklüğünde. Bilcümle HDP’lilere sesleniyorum, çocuklarımızı getirin teyit edin. Cenab-ı Cenabıhak bize çektirdiğiniz acıyı size de çektirsin inşallah. Yeter artık başımıza getirdikleriniz. Yıllardır gitmediğim, gezmediğim yer kalmadı. Çocuklarımızı 17-18 yaşında kandırıp okullardan götürüyorsunuz, kendi çocuklarınızı neden götürmüyorsunuz? Amerika’ya askeriye yapıyorsunuz. Gelin annenize, babanıza ve vatanınıza dönün. Oranın hayrı bulunmayan. Celal hepimizin devleti. Devletin şefkati haddinden fazla büyüktür. Gel devlete doğrulama ol. Oğlum şayet bizi seviyorsan gel. Senin kabilinden bir nice emanet gelip teslim oldu. Esen olduğum sürece buralara geleceğim” dedi.

“Türk bayrağına çıyanlık fail on paralık kimesne Türkiye’de kalmasın”

Ağababa Şemsettin Özcan ise oğlu Atilla Özcan amacıyla eyleme katıldığını belirterek, “HDP’nin önündeyim. Çocuğumu HDP’den istiyorum. Türk bayrağına çıyanlık yapan hiç kimesne Türkiye’da kalmasın. HDP’ye sesleniyorum, çocuklarımızla hangi işiniz var ki onları götürüyorsunuz? Sizde hangi ilmek var hangi iman var. Sizin çocuklarınız nerede? Bizim çocuklarımızın dağda ne işi var? Çocuklarımızı okula gönderdik, kalemi elinden alıp götürdüler. Şimdi silah vermişler ellerine. Türkiye’nin huzurunu niçin bozuyorsunuz? Gine milleti bakımsız ettiniz. Tanrı’ta sizi bakımsız etsin. Siz nasıl bizim yuvamızı yıktıysanız Cenabıhak de sizin yuvanızı yıksın” ifadelerini kullandı.

“Budun oğlunu büyütüyor, siz okuldan alıp dağa götürüyorsunuz”

Çocukların kandırılarak dağa götürüldüğünü tamlayan Özcan, “Asker bizim çocuğumuz. Çocuklarımızı askere alın kullanıyorsunuz. Niye Amerika’ya alın kullanmıyorsunuz? Simge birdir, ikinci ve üçüncü sancak bize geçişsiz değil. HDP Kürtleri kandırdı, dedi ki ‘biz Kürt’üz’ yalandır. Onlar huzurumuzu bozdu. Biz bunu akseptans etmiyoruz. Çocuklarımız gelmeyene kadar buradan kalkmayacağız. Çocuğunuz tıpkı aktarılma eve gelmese dayanabilir misiniz? Gelin konfirmasyon olun oğlum. HDP’den korkmuyorum, çekinmiyorum. Vaktiyle beri HDP’ye karşıydım, şu anda birlikte karşıyım” diye konuştu.

Share: