Muş Şehremini Asya’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Muş Şehremini Feyat Asya, 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı dolayısıyla tebrik kartı mesajı yayımladı.

Başkan Asya, mesajında, Cumhuriyetin ilanının, milletin majör tarihindeki bildirme mefret dönüm noktalarından biri olduğunu belirtti.

Milletin destani benzeri mücadeleyle kurduğu Cumhuriyete topluluk çıkmanın, ülkenin ve milletin vazıh yarınları için çalışmanın herkesin birlikte vazifesi olduğunu aktaran Asya, şunları kaydetti:

“Daim gelişen dünyada diri demokrasisi, büyüyen ekonomisi ve kalitesi artan eğitim bilimi düzeyi ile ülkemizi doğruluk ettiği konuma değirmek, müreffeh aynı Türkiye hedefine vurmak için elbirliğiyle harıldamak mecburiyetindeyiz. Dünyanın parlayan yıldızı haline mevrut Türkiye Cumhuriyeti, içre barındırdığı ayrımlı değerleri, ati demokrasisi, güzel tarihi geçmişi, varlıklı kültürü ve jeopolitik konumuyla geleceğe nazik benzeri ümit, akide ve gayretle yürüme azmi ve kararlılığı içindedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sözü dinlenen ve başarılarıyla yaşıt gösterilen aynı ülkedir. Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk başta görünmek amacıyla, bu toprakları bizlere vatan kılan cemi şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle bigâne ediyorum. Cumhuriyet Altını Bayramımız kutlu olsun.”

Share: