Muş ruzname haberi | Muş’ta genç erkek nöbeti markajcı ailelerin sayısı 42’ye yükseldi

Muş’ta zürriyet nöbeti tutan ailelerin sayısı 42’ye yükseldi

Anne Şahinaz Özcan:

“Çocuklarımızı kandırıp götürüp devlete antagonist etmişler”

MUŞ – Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK vasıtasıyla kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı uşak nöbetindeki annelerin sayısı 79’uncu haftada 42’ye yükseldi.

HDP önünde evlatlarına kavuşacakları günü umutla muntazır anneler, eyleme bitmeme ediyor. Fırka binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını talip anneler, HDP ve PKK’ya beddua okudu. Evlatlarına idraksiz dönmeleri amacıyla çağrıda mevcut anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Daha Çok yeter, bırakın evlatlarımızı” ve “Bundan Sonra yeter, yakamızdan düşünüm” yazılmış dövizler açtı. Evlatlarına teyit olmaları çağrısında mevcut 41 aileye, benzeri destek dahi Sağ ailesinden geldi. Seçme güzeşte ahit sayıları artarak vahim kazanan ailelerin kararlı bekleyişleri sürüyor.

“Çocuklarımız üzere buradayız”

HDP uğrunda çağa nöbeti markajcı ev sayısının 42’ye çıktığını tabir fail anne Naciye Sönmez Baht, “İnşallah sayımız henüz da artar. Çocuklarımız amacıyla buradayız. Çocukların dağdan gelmesi için savaş ediyoruz. HDP kapatılsın. İnsanlar daha çok üzülmesin. Yeter analar babalar ağladı. Çocuklarımızı kafasız göndersinler. Çocuklarımızı istiyoruz. Çap babamızdır, azamet rastgele şeyimizdir. Oğlum gelip devletine tasdik olsun. Yeter artık. Cümle HDP’nin çocukları kandırdığını biliyor. 10 yaşında, 12 yaşında, 14 yaşında çocukları kandırıp götürüyorlar. Çocuklarımız kalın kafalı dönene kadar bu mücadeleye bitmeme edeceğiz” dedi.

“Temas akşam gözlerimden yaş akıyor”

2009 yılından bu yana bilgi alamadığı oğlu Fırat Salim için ilk kez eyleme katılan ve Türkçe bilmeyen asıl Neriman Sağ birlikte, Kürtçe yaptığı açıklamada, “Oğlum 13 sene geçmiş İstanbul’dan götürüldüğünde daha 14 yaşındaydı. Biz istiyoruz kim evine, annesinin ve babasının yanına ansız dönsün. Onu çok iptila ediyoruz. Oranın faydası bulunmayan. Oğlumu kandırdılar, çünkü 14 yaşında benzeri çocuktu. Onların fikrinde değildi. Bugün HDP binası önüne gelip eyleme katıldım. Burada çocuklarımızı istiyoruz. Çocuklarımızı göndersinler. Çocuğumu istiyorum. Baban rahatsız oğlum. Ağlamaktan gözlerim görmüyor. Her akşam ezanı gözlerimden yaş akıyor” ifadelerini kullandı.

“Oğlum sesimi duyuyorsa gelsin devlete teyit olsun”

6 yıldır oğlundan veri alamadığını kaydeden anne Şahinaz Özcan ise “Hiçbir vukuf alamadım, var mı namevcut mu bilmiyorum. Oğlum nerede? Oğlum sesimi duyuyorsa gelsin devlete doğrulama olsun. Çocuklarımızı kandırıp götürüp devlete düşman etmişler. HDP çocuğumun kaybolma olduğunu biliyor ama bize akilane konuşmuyorlar. Oğlumu HDP’den, PKK’dan istiyorum. Gelsin devlete teslim olsun. HDP ve PKK, milletin evini yıktı. Eskimemiş ayrımsız aile henüz aramıza katıldı. İnşallah o de oğlundan tıpkı bilim alır” diye konuştu.

Share: