Mukavemetli Akpınar’dan reaksiyon çeken sözler: Zaman Türkiye nadan ayrımsız ülkedir

Aktör Metin Akpınar katıldığı Altın Portakal Film Festivali’nde tıpkı meşveret gerçekleştirdi. Akpınar konuşmasında özen çekici açıklamalarda bulundu.

“6’LI MASA KURTARICI OLACAK”

Akpınar ihtilaf liderlerinin ayrımsız araya geldiği 6’lı masa hakkında fikirlerini belirtip, “Baştan saylav sisteme geçme kararında birleştiler. Ayrı düşünen partiler, ayrı programları olan, manifestoları olan insanlar aynı araya geldiler bu iş için, çıktı kasa emniyeti seçimin emniyeti itibarıyla, kasa güvenliğini destek olmak anlamında anlaştılar bitmiş. Namevcut demincek ki vekil olacak, kim Firez Bakanı olacak, ki Komutan olacak, Komutan peki mu, imkânsız mı, tığ noteriz, kâtibiadil değiliz, masadan kim kalkar, kalkarsa tığ hangi yaparız, dağılır mıyız, birliğe bitmeme mı ederiz filan üzere şeyler basının haddinden fazla üstünüze geldiği olaylardır. Bu taleplerde bulunmayın. 6’lı masadan ümidinizi kesmeyin. Kurtarıcı olacak” dedi.

“BUGÜN TÜRKİYE CAHİL BİR ÜLKEDİR”

Siyasi mesajlar vermeyi sürdüren Akpınar, “Seküler, laik, pozitivist, Kemalistsinizdir, ne bahtiyar bana. Amma benzeri da cebin tarafta yetişkin yüzde elli fikir var. Bugün Türkiye aymaz bir ülkedir. Ben soylu Türk milletinin kararlarından ve allegliğinden ödü patlayan tıpkı sanatçıyım. O yüzden onlar seçebiliyorlar, niye, zira averaj yetişek seviyesi beş beş. Elan liseden çıkışlı bile olamadık” ifadelerini kullandı.

TEPKİ ÇEKTİ

Bu sözler toplumsal medyada ise kullanıcıların tepkisini çekti. Twitter’da onlarca hesaptan, Akpınar’ın sözlerine yönelik paylaşımlar yapıldı.

İşte o yorumlardan bazıları:

Share: