MUHARREM İNCE HDP İLE GÖRÜŞÜLMESİNDE HİÇBİR SAKINCA YOKTUR

YURT Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ağrı’bile partisinin esnaf ve ahali ziyaretleri programına katıldı. İnce esnaf gezisinde, HDP ile görüşülmesi konusunda benzeri mahzur görmediğini belirtti.

Bir kadro partili ve İl Başkanı Maksut Kösedağ ile Cumhuriyet Altını Caddesi ve Bozuk Van Caddesi’nde vatandaşlar ve esnafı mülakat fail Muharrem İnce, bir vatandaşın YANLIŞSIZ Parti’nin başörtüsü ile ilişik yapılacak temel değişikliği teklifi üstüne HDP ile görüşmesi üstüne çıkan tartışmalara ilgili sorduğu soruya karşılık verdi. HDP ile görüşülmesi konusunda bir engel görmediğini tamlayan İnce, Kürt sorununun çözümü üzerine üstelik kemiksiz olduklarını dile getirerek şunları söyledi

‘Bu konuda yer kesin konuşan kayırıcı benim. Terörizmi desteklemiyorum. Türkiye’üstelik bu sorunu makul yüzdelik 90 ile çözerim diyorum. Evvel benzeri birimize şu soruyu soracağız. Bu Arada mi yaşayacağız müşterek mı yaşayacağız ayrı ayrı mı yaşayacağız Bu Arada yaşayacaksak Ağrı’dahi ayrı hukuk, Edirne üstelik ayrı ülfet gayrimümkün. Aynı ülfet düzeni olacak. Mecliste bire bir siyasal partinin grubu varsa, o siyasal parti anayasa değişikliği üzerine düşünce kullanma hakkına sahipse görüşülmesinde hiçbir sakınca yoktur. Aşure Ayı İnce Ağrı’de hangi konuşuyorsa Rize’de dahi aynısını konuşur. Muharrem İnce üstelik et kafalı vites yoktur. Bizim politikamız, müstakil bire bir kerem, laik demokratik ayrımsız cumhuriyet altını, kompozit tıpkısı ekonomi, tarımda, eğitimde ve sağlıkta piyasanın koşullarına bırakmayan tıpkı siyasa. Üreten ayrımsız Türkiye. Liyakati asıl düzlük ayrımsız Türkiye. Yurtta hazar, dünyada hazar ülkesini savunan tıpkısı Türkiye.

İnce, gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinin arkası sıra Ağrı’nın Balçak ve Patnos ilçelerini seçmek üzere kentten ayrıldı.

Share: