MTSO Başkan Adayı Akif Baştürk’ün seçim ofisi açıldı

Malatya’bile 2 Ekim’da yapılması planlanan Ticaret ve Uran Odası seçimlerinde başkanlığını açıklayan Mehmet Akif Baştürk, bu şehrin hayatiyetli ve tıpkı olmayı doğruluk ettiğini belirterek, “Bu şehir üzere var gücümle çalışacağıma saraka veriyorum” dedi.

Malatya Ticaret ve Uran Odası’nın 2 Ilk Teşrin 2022 Münasebet günü yapılacağı açıklayan seçimlerde başkanlığını açıklanan İşadamı M. Akif Baştürk, intihap bürosunu açarak çalışmalara hız verdi. İnönü Caddesi Öğretmenevi karşısında alçak katılımla gerçekleşen küşat töreninde mütekellim Başkan Adayı Baştürk, “Biz birlikte yürüyeceğiz. Alay Malay çözeceğiz. Gelişigüzel kazanacağız. Alay Malay yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası encümen seçimlerine çok az tıpkısı süre kaldığını tamlayan MTSO Başbuğ Adayı Akif Baştürk, “Yapılacak bu intihap öncesinde, uzun uzun yapılan istişareler neticesinde daha aktif benzeri Malatya için biz varız dedik. Bu değişmeyen topyekün, ilgilendiren olduğumuz topluma, coğrafyamıza, Türkiye’ye karşı duyduğumuz sorumluluktur” dedi.

Türkiye’birlikte 30 nazik şehirden biri olan ve sarıerik kabilinden benzeri acun markası ekstra ürünü olan Malatya’nın talih ihracatında pahal tıpkı karşılığın olması gerektiğini rapor fail Baştürk, “Amma değil maatteessüf. Malatya’nın Türkiye ihracatı içindeki payı, çabucak ve çabucak yüzde 0,2. Yani binde 2. Onun birlikte yüzde 80’i kayısıdan oluşuyor. Dahi ihracatımız sair illere kıyasla seçme sabık yıl geriliyor.” İfadelerine düz verdi.

Son 15 yılda Adıyaman ihracatının 2 itmam, Maraş’ın 4, Elazığ’ın 6 ve Gaziantep’in 20 itmam artırmasına karşın Malatya’nın hoppadak ihracatını 1,5 ikmal artırabildiğini de dile getiren Baştürk, “Bunu de kayısı üreticilerimize borçluyuz. Tekrar, eş şehirlerden Maraş’ın 13, Denizli’nin 28 firmayla olta edildiği yer fazla ihracat eden 1000 firma beyninde Malatya elden 1 firmaya ehil. Meğerse 2010 yılına kadar 4’tü. Düşünsenize 1000 firmadan 1 firma. Çabucak bu da taşın altına elimizi koyma sorumluluğunu bize vermez mi? Alelacele yanı başımız dahi Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş, Adıyaman ihracat rakamlarını bile görüyoruz” şeklinde konuştu.

Malatya’nın bakir ayrımsız vizyonu türe ettiğinin altını çizen Başbuğ Adayı Baştürk, “Bu kent bölgemizin reis şehridir. Bu şehir hararetli ve bire bir olmayı doğruluk ediyor. Bu şehir yaşadığımız ve çocuklarımızın yaşayacağı şehirdir. Bu şehrin ticaret ve sanayisi amacıyla ayıracak zamanımız, söyleyecek sözümüz, sorunları çözecek birikimimiz var. Malatya potansiyelini koparmak zorunda, dizge buna omuz vermeli. Biz gelişigüzel yürüyeceğiz. Alay Malay çözeceğiz. Alay Malay kazanacağız. Gelişigüzel yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” şeklinde konuştu.

Malatya’nın esnafına, sanayicisine ve tüccarlarına projelerini paylaşıp anlatacaklarını dahi tabir eden Baştürk, “Hakeza aynı günde buraya büyüklüğünde gelip coşkumuza ortak olmanızdan dolayı, hepinizin yüreğine ve ayaklarına sağlık diyor, şükranlarımı sunuyorum. Ticaret ve Endüstri Odası komite seçimlerinin Malatya’mıza, Türkiye’mize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Konuşulacak çokça bahis, söylenecek çok kortej var, amma ahit istişare zamanı değil. Bu şehir için kolları sıvayıp sahaya inme, mesai, kazanma ve başarma zamanı. Hazirun uğrunda çokça kemiksiz küçümseme veriyorum. Bu şehir için var gücümle çalışacağıma bayram veriyorum. Malatya’nın muhterem tecim erbabı dostlarımızı 2 Ilk Teşrin 2022’da yapılacak seçimde ‘Mavi’ listeyi tercih edeceklerinde gelişigüzel yaşayan Malatya’yı nesir edeceğimize inancım tamdır” diye niteleyerek konuştu. – MALATYA

Share: